Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na swoje wędrówki

droga

droga - droga

Poniżej informacje o dwóch wędrówkach organizowanych przez Klub - 9 września (Elbląg - Nowy Dwór Gd.) i 7 października (Nowy Dwór Gd. - Niedźwiedzica).

9 września
Zapraszamy na, piątą już w tym roku, wspólną wędrówkę. W sobotę 9 września 2017 (sobota) powędrujemy Pomorską Drogą św. Jakuba z ELBLĄGA do NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO. Zapraszamy wszystkich! Każdy z Was otrzyma bezpłatnie PASZPORT PIELGRZYMA POMORSKIEJ DROGI. Kto wędrował z nami wcześniej i ma już Paszport, zabiera go oczywiście ze sobą :) Spotykamy się o godz. 8.00 przy pomniku Jana Pawła II przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Przed nami długa, bo 30 kilometrowa wędrówka. Damy radę - pójdziemy w spokojnym tempie i będziemy odpoczywać co kilka ilometrów :) Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Opuścimy już tereny Wysoczyzny Elbląskiej i wejdziemy na Żuławy. Przkonacie się jakie Żuławy są malownicze. W Kępkach czeka na Was niespodzianka: zobaczycie ile kilometrów dzieli Was jeszcze od Santiago de Compostela! Wędrówkę zakończymy w Nowym Dworze Gdńskim skąd wrócimy autobusem ok. godz. 17.
NASTĘPNA WĘDRÓWKIA odbędzie się 7 października z Nowego Dworu Gdańskiego do Niedźwiedzicy.
Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma BRĄZOWĄ ODZNAKĘ Pomorskiej Drogi św. Jakuba! CZEKAMY NA WAS!

7 października
Zapraszamy na, szóstą, ostatnią już w tym roku, wspólną wędrówkę. W sobotę 7 października 2017 (sobota) powędrujemy Pomorską Drogą św. Jakuba z NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO do NIEDŹWIEDZICY. Zapraszamy wszystkich! Każdy z Was otrzyma bezpłatnie PASZPORT PIELGRZYMA POMORSKIEJ DROGI. Kto wędrował z nami wcześniej i ma już Paszport, zabiera go oczywiście ze sobą :) Spotykamy się na dworcu autobusowym w Elblągu, skąd o godz. 8.00 odjeżdżamy autobusem PKS do Nowego Dworu Gdańskiego. Można do nas dołączyć na dworcu autobusowym w Nowym Dworze Gdańskim, skąd ruszymy do Niedźwiedzicy o godz. 8.45. Przed nami długa, bo 26 kilometrowa wędrówka. Damy radę - pójdziemy w spokojnym tempie i będziemy odpoczywać co kilka ilometrów :) Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Powędrujemy przez Żuławy, będzie trochę asfaltu. Czeka na nas kilka pięknych miejsc. Most "trzech kościołów". Malowniczy kościół pw. św. Jakuba w Tui. Bardzo interesujący cmentarz menonicki. Wędrówkę zakończymy w kościele pw. św. Jakuba w Niedźwiedzicy. Potem dojdziemy jeszcze do przystanku autobusowego w Dworkowie skąd pojedziemy do Elbląga. W Elblągu będziemy ok. godz. 19.

W Niedźwiedzicy zakończymy tegoroczny cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba. Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma BRĄZOWĄ ODZNAKĘ Pomorskiej Drogi św. Jakuba! CZEKAMY NA WAS!