Historycznie w Święto Chleba

Historycznie w Święto Chleba

Historycznie w Święto Chleba - Historycznie w Święto Chleba

Serdecznie zapraszamy na I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski „METR”. Będzie to widowisko, jakiego w Elblągu jeszcze nie było. W szrankach staną najlepsi zawodnicy z Polski oraz z zagranicy.

Turniej rozgrywać się będzie w trzech formułach pojedynkowych: miecz sportowy juniorów, pełnokontaktowe walki późnośredniowieczne oraz pojedynki wczesnośredniowieczne. Będzie to swoisty festiwal walk średniowiecznych, na którym zobaczyć będzie można widowiskowe starcia, a także z bliska podziwiać uzbrojenie wojowników, będące funkcjonalną rekonstrukcją tych, które były używane w różnych okresach średniowiecza.

I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski odbędzie się 2 i 3 września na Wyspie Spichrzów. W sobotę walki rozgrywane będą w godz. 9.00 – 20.00, a w niedzielę od godz. 11.00 do 15.00.
 

Podczas tegorocznej edycji Elbląskiego Święta Chleba zapraszamy także do odwiedzenia Obozu historycznego, w którym prezentowane będą sceny z życia średniowiecznego miasta. Rekonstruktorzy historyczni z Elbląga i okolic zaprezentują odwiedzającym całą gamę średniowiecznego rzemiosła.
Wśród nich będzie można zobaczyć m.in: kowala, snycerza, garncarza, bursztynnika, mincerza, zielarkę, tkaczkę, kata miejskiego, szewca, kaletnika i średniowiecznego skrybę.

Uzdolnione kulinarnie rekonstruktorki zdradzą odwiedzającym tajniki średniowiecznej kuchni. Podczas pokazu opowiedzą o sposobach przyrządzania posiłków w dawnych czasach oraz dostępnych i popularnych wtedy produktach, a odwiedzający będą mogli skosztować sporządzone przez nie potrawy.

Przez cały czas trwania imprezy funkcjonować będzie ogródek dla dzieci, w którym odbywać się będą zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych m.in. kolorowanki historycznych tablic, wycinanki, lepienie z gliny, strzelanie z łuku, walki na piankowe miecze oraz  gry i zabawy zręcznościowe.

Obóz historyczny usytuowany będzie na Bulwarze Zygmunta Augusta. W piątek będzie można go odwiedzać w  godz. 17.00 -22.00, w sobotę od godz. 9.00 do 22.00, a w niedzielę od godz. 9.00 do 17.00.

Historycznie w Święto Chleba

Historycznie w Święto Chleba - Historycznie w Święto Chleba