Patriotyzm Karola Wojtyły

konkurs

konkurs - konkurs

Sukcesem zakończyła się XIII edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego upływającego pod hasłem „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”. W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, w Domu Parafialnym Świętego Brunona obok Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku odbył się finałowy etap konkursu, podczas którego pięciu najlepszych uczestników z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego miało za zadanie obronę napisanych przez siebie prac pisemnych.

Obrony odbywały się przed komisją ekspercką w skład której weszli dr Wojciech Zieliński, dr Maria Urbańska – Bożek i ks. Łukasz Osiński. Uczestnicy wykazali się nie tylko dogłębną znajomością nauczania Jana Pawła II, ale także dojrzałym spojrzeniem na jego dziedzictwo. Po obronach odbyła się uroczysta Gala Finałowa. Podczas uroczystości miało miejsce wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród uczestnikom tegorocznej edycji. Zwycięzca, Damian Szymański z Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego w Przodkowie otrzymał nagrodę główną – wycieczkę do Rzymu. Całość wydarzenia relacjonowana była przez TVP3 Gdańsk.

Konkurs Papieski realizowany jest od przeszło 13 lat przez krakowski Instytut Tertio Millennio. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło niemal 5 tysięcy uczestników. Konkurs Papieski daje młodym ludziom podstawy do krytycznej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz promowanymi przez niego wartościami. Jest również motywacją do czynnego, tak bardzo promowanego przez Papieża, uczestnictwa w życiu współczesnej Polski.
Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej XIV edycji Konkursu Papieskiego.

Konkurs Papieski został zrealizowany pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów polskich miast, w tym prezydenta Elbląga.

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs