Dni Elbląga 2017 - od „depeszów” do opery

Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery

Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery - Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery
9 koncertów, ciekawe imprezy towarzyszące – m.in. festiwal sportów wodnych – tradycyjny pokaz sztucznych ogni oraz zupełnie nowe elementy: Szkicologia i Przystanek Starówka. Atrakcji na powitanie wakacji nie zabraknie.
Ubiegłoroczne Dni Elbląga każdego dnia gromadziły na Wyspie Spichrzów około 20 tys. osób. W tym roku liczymy na powtórzenie tego wyniku. Przepis na ten sukces to przede wszystkim solidna dawka dobrej muzyki.

Na dzień dobry czeka nas mocne uderzenie. Afromental to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Muzyka z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu, choć ich ostatnia płyta – Mental Hous – to także mocne rockowe brzmienie, i takiego brzmienia spodziewamy się na koncercie. Warto przypomnieć, że jednym z liderów grupy jest elblążanin Tomasz „Thomson” Lach. Po mocnym otwarciu czeka nas zabawa z formacją Poparzeni Kawą Trzy, którą charakteryzuje ciekawe brzmienie i równie dobre teksty. Grupę tworzą głównie dziennikarze Radia ZET i RMF FM – w tym Wojciech Jagielski, Roman Osica oraz Jacek Kret – a ich przeboje takie jak „Byłaś dla mnie wszystkim”, czy „Wezmę cię” przez wiele tygodni gościły na listach przebojów rozgłośni radiowych. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie IRA, w tym roku zespół świętuje 30-lecie na scenie.

Elbląskim akcentem rozpoczną się również sobotnie koncerty, a to za sprawą projektu „DepeszBląg”. Jak nie trudno się domyśleć, usłyszymy utwory legendarnej grupy Depeche Mode w aranżacji Bartka Krzywdy. Wraz z nim wystąpi m.in. Szymon Zuehlke i Paweł Batycki, a na wokalu usłyszymy Pawła Koszyńskiego. Fani elbląskiego rocka mogą pamiętać „Koszyka” z formacji Lojalny Tony. Ten koncert powinien być obowiązkowym punktem nie tylko dla fanów Depeche Mode. W dalszej części usłyszymy niezwykle żywiołową muzykę w wykonaniu grupy Brathanki, a następnie Grzegorza Hyżego – tego pana nie trzeba przedstawiać, bo jego utwór „O pani” gra obecnie każda stacja radiowa. Gwiazdą soboty będzie GrubSon, znakomity hip-hopowiec, którego muzyka z pewnością przypadnie do gustu szerokiej publiczności. Na zakończenie soboty DJ Adamus zaprosi wszystkich na dyskotekę pod gwiazdami.

Niedziela to tradycyjnie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia z gośćmi – tym razem z elbląskimi muzykami wystąpi Belezza Opera Trio. Usłyszymy najpiękniejsze melodie z oper, operetek i musicali, które zachwycą nie tylko wielbicieli klasyki.

Dni Elbląga to nie tylko muzyka, ale i liczne imprezy towarzyszące – ich wykaz na http://elblag.eu/index.php/mieszkancy/10707-kolejne-atrakcje-podczas-dni-elblaga oraz na plakacie poniżej. My szczególnie zachęcamy do udziału w dwóch projektach, które będą kontynuowane przez całe wakacje w ramach „Lata w formie”.
Szkicologia to cykl warsztatów rysunkowych, które będą realizowane w przestrzeni elbląskiego Starego Miasta. Więcej informacji na www.facebook.com/szkicologia.
Przystanek Starówka to akcja, która będzie realizowana w każdy weekend lipca i sierpnia. To specjalnie przygotowane miejsce przed Ratuszem Staromiejskim do zabaw dla dzieci i odpoczynku dla dorosłych. Młodymi elblążanami zajmować się będą doświadczeni animatorzy, a w tym czasie dorośli mogą zrelaksować się przy herbacie.


Organizator:
Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga

Współorganizatorzy:
Elbląska Orkiestra Kameralna
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Sponsor Strategiczny
GE Power sp. z o.o.

Sponsorzy Główni:
Producent Marki SPECJAL
Firma Meble Wójcik – producent marki Meble Wójcik

Sponsorzy:
BEST S.A.  
ECO-Wind Construction
Klinika Potocki

Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery

Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery - Dni Elbląga 2017 -od „depeszów” do opery

Zobacz klip