Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

ania

ania - ania

21 marca (wtorek) o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się spotkanie, na którym Anna Przybyła (członek Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba) przedstawi prezentację CAMINO - MOJA DROGA.

Będzie to opowieść ilustrowana zdjęciami Ani z jej samotnej, pierwszej, prawie 300 kilometrowe, wędrówki szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii w 2016 roku (Droga św. Jakuba).

Celem szlaku Camino de Santiago jest Katedra św. Jakuba w Santiago, mieście leżącym na płn-zach. krańcu Hiszpanii. W Katedrze spoczywają, odnalezione w IX wieku, szczątki św. Jakuba. Od IX wieku szlakiem tym wędrowali chrześcijańscy pielgrzymi. Obecnie wędrują nim ludzie różnych wyznań, różnych kultur, ze wszystkich kontynentów.

Po dojściu do Santiago, Ania była jeszcze na "Końcu świata", tj. na Przylądku Finisterra nad Oceanem Atlantyckim. Średniowieczni pielgrzymi tutaj kończyli swoją pielgrzymkę szlakiem Camino de Santiago i zabierali do domu muszlę z Oceanu Atlantyckiego stanowiącą dowód, że dotarli do celu swojej pielgrzymki. Dlatego muszla stała się symbolem szlaku Camino de Santiago i jego znakiem rozpoznawczym dla wędrujących.
 
W załączeniu zdjęcie Ani zrobione na Camino, na granicy między prowincjami Kastylia-Leon i Galicja.