Kampania społeczna „MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA”

baner

baner - baner

Inicjatywa rozpoczęta w 1997 roku w Londynie przez Richarda Kane jako “Marriage Week International” z poparciem brytyjskiego premiera Johna Majora i jego żony Normy, rok później także premiera Tony´ego Blaira i jego żony Cherie. Obecnie Marriage Week działa już w 22 krajach na 4 kontynentach.

Tydzień Małżeństwa w Polsce 7-14 luty jest inicjatywą wielu środowisk, które swą troską obejmują  małżeństwo. Kampania ta ma na celu podkreślenie małżeństwa rozumianego jako specyficzna i komplementarna więź mężczyzny i kobiety zadeklarowana w sposób publiczny. Inicjatywa „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” ma charakter kampanii społecznej. Jej otwarta formuła zakłada dużą otwartą przestrzeń współpracy samorządu, organizacji pozarządowych, Kościoła Katolickiego, Kościołów chrześcijańskich, instytucji użyteczności publicznej, prywatnych przedsiębiorców, pojedynczych wspólnot, parafii, środowisk lokalnych działających na rzecz rodziny i małżeństwa rozumianego w tradycyjny sposób.

W Gdańsku promocją i koordynacją Kampanii zajmuje się Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, z którym współpracujemy od lat. Ciekawym przykładem ubiegłorocznej współpracy w Gdańsku było objęcie honorowym patronatem przez Prezydenta miasta Gdańska i Abp Sławoja Leszka Głódzia.

Fundacja „Kierunek Rodzina” w ubiegłorocznej (2016) akcji wzięła udział zapoczątkowując tę wartościową kampanię w Elblągu, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i współtworzenia (7-14 luty 2017) TYGODNIA MAŁŻEŃSTWA.
       
Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw. Propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. W ramach obchodów Tygodnia Małżeństwa chcemy zachęcać pary małżeńskie do umocnienia swoich związków, pogłębienia relacji, wzmocnienia i odnowienia więzi. Organizując cyklicznie co roku Tydzień Małżeństwa mamy szansę edukować i pokazywać dobre przykłady, być może nawet uda nam się stworzyć „modę na małżeństwo”.        

Krótki opis działania: w czterech obszarach - kultura, sport, edukacja, duchowość, organizowane są specjalne warsztaty, spotkania, odczyty, konferencje, występy artystyczne, zajęcia sprawnościowe, projekcje filmowe, wszelkiego rodzaju zniżki, rabaty, bonusy na bilety, dostęp lub użytkowanie - promując małżeństwo i stwarzając przestrzeń do promocji. Będzie to czas dla DWOJGA - najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji.
        
MTM w Elblągu: kampania pod patronatem Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga i Bpa Elbląskiego, przy szerokiej współpracy miejsc użyteczności publicznej, instytucji, środowisk społecznych, wspólnot kościoła, firm i lokalnych mediów. Działania w tygodniu 07 – 14 luty 2017 dostępne poprzez plakaty, ulotki, media i stronę internetową. Planowane rozpoczęcie w niedzielę 05 lutego uroczystą galą. Koordynator całości – Fundacja „Kierunek Rodzina”. Strona i kontakt wydarzenia: mtmelblag.pl.tl

KALENDARZ WYDARZEŃ MIĘDZYNARODOWEGO TYGODNIA MAŁŻEŃSTWA W ELBLĄGU

Szerzej informacje o kampanii w UK i w Trójmieście dostępne na stronach: http://www.marriage-weekinternational.com/   http://www.tydzienmalzenstwa.pl/