Z przewodnikiem PTTK za miasto - Sztum i okolice

fot.

fot. - fot.

Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Elbląg, zaprasza 21 stycznia 2017 na wycieczkę autokarową pt. Sztum i okolice.

W programie m.in. zwiedzanie muzeum w Sztumie, Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie, oraz śluzy pomiędzy Wisłą a Nogatem w Białej Górze. Wycieczkę poprowadzą przewodnicy PTTK, Karol Wyszyński i Leszek Marcinkowski. Zapraszamy!

Wycieczki pod hasłem „Z przewodnikiem PTTK za miasto” to propozycja skierowana do wszystkich miłośników historii regionu. Trasy wycieczek związane są z historią, zabytkami i przyrodą regionu oraz biografią osób, które połączyły swoje losy z Ziemią Elbląską i nie tylko. W trakcie wyjazdów, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca unikatowe i na co dzień niedostępne. Wycieczki prowadzą przewodnicy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego działającego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. 21 stycznia 2017 odbędzie się wycieczka pod hasłem Sztum i okolice.

Ramowy program wycieczki:
- godz. 8.15 – zbiórka pod PTTK Elbląg (ul. Krótka 5)
- godz. 8.30 – wyjazd na trasę
- godz. 9.30 – 16.00 - zwiedzanie m.in. prywatnego muzeum w Sztumie, zwiedzanie Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie, śluza pomiędzy Wisłą a Nogatem w Białej Górze. W trakcie zwiedzania przewidziano przerwę kawową (we własnym zakresie).
17-30 – powrót do Elbląga  

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdują się na naszej stronie internetowej (www.pttk.elblag.com.pl). Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w biurze PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5) w Elblągu lub pod nr tel. 55 641-12-96.

Zapraszamy! Do zobaczenia na szlaku!

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Rzecznik prasowy
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu
tel. 55 641 12 96, 518 683 376
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                           
www.facebook.com/PTTKElblag www.instagram.com/aniechtoszlak

Załączniki:
1.    Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim – fot. archiwum PTTK