Świąteczne Spotkania Elblążan - dzień pierwszy

Świąteczne Spotkania Elblążan - sobota

Świąteczne Spotkania Elblążan - sobota - Świąteczne Spotkania Elblążan - sobota

Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan upłynął pod znakiem imprezy, którą miasto przygotowało dla mieszkańców wspólnie z koncernem Coca-Cola.

Na Starym Rynku pojawiły się charakterystyczne czerwone ciężarówki, w których można było otrzymać specjalną, spersonifikowaną puszkę słynnego napoju. Wielu mieszkańców chciało otrzymać taką puszkę z wymyślonym przez siebie hasłem, bądź własnym imieniem.

Samą imprezę na placu katedralnym poprowadził popularny prezenter Maciej Dowbor, który krótko po godz. 15.00 zaprosił na scenę prezydenta Elbląga, aby ten oficjalnie powitał mieszkańców. - Życzę wszystkim udanej zabawy, przed nami wspaniałe koncerty, w tym elbląskiego zespołu Szalone Małolaty - mówił prezydent Wróblewski

I rzeczywiście, koncertowo rozpoczęły dwa elbląskie zespoły z MDK - "Szalone" i "Szalone Małolaty". Ich żywiołowy występ ze świątecznymi piosenkami bardzo spodobał się publiczności. Po mocnym elbląskim akcencie na scenę wszedł energetyczny chór Sound'n'Grace, który wspaniale czuje się w nowoczesnych aranżacjach. Gwiazdą wieczoru była oczywiście Ewa Farna wyczekiwana mocno przez licznych i wiernych fanów. Całą imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Pomiędzy koncertami, na scenie prowadzone były również konkursy i zabawy taneczne mające rozgrzać publiczność. Chętni, szczególnie młodsi widzowie, mogli spotkać się ze znanymi w sieci youtube'erami. W trakcie trwania koncertów powstawała rzeźba lodowa w kształcie ciężarówki nawiązującej do konwoju Coca-Coli. Natomiast Stary Rynek jak co roku opanował jarmark produktów świątecznych.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotnich Świątecznych Spotkań Elblążan - FOTORELACJA