Nowy prezes EPEC

prezydent i prezes

prezydent i prezes - prezydent i prezes


Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej pokieruje Krzysztof Krasowski. Nowego prezesa, związanego z branżą energetyczną, przedstawił dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

- Tak jak zapowiadałem w czerwcu, ówczesny wybór pana Jerzego Dombrowskiego na stanowisko prezesa EPEC był rozwiązaniem tymczasowym. Wcześniej podjąłem poszukiwania dobrego kandydata. Właśnie po to zorganizowany został konkurs na stanowisko prezesa, by znaleźć osobę, która będzie znała się na ciepłownictwie. Niestety kandydat wybrany w konkursie nie podjął się tego stanowiska. Obecnie zaproponowałem więc na to miejsce Pana Krzysztofa Krasowskiego. Przed chwilą zakończyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EPEC, która jednogłośnie zatwierdziła tę kandydaturę - tłumaczył Witold Wróblewski prezydent Elbląga

 - Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, nie generuje strat. Rada Nadzorcza na bieżąco monitoruje sytuację w tym zakresie. Na koniec roku również przewidujemy dodatni wynik finansowy - mówił Bogdan Włodarczyk przewodniczący Rady Nadzorczej EPEC i dodał - Rada jednogłośnie wybrała Pana Krasowskiego na prezesa. Przed nim ogromne wyzwanie organizacyjne i techniczne.

- Wierzę w to, że wyprostuję w Spółce wszystkie te rzeczy które wymagają naprawy. Wspólnie z załogą chcę wypracować strategię działania firmy na najbliższe lata. Moim głównym celem jest bezpieczeństwo energetyczne miasta i dobra jakość ciepła dostarczanego mieszkańcom - deklarował nowy prezes

Krzysztof Krasowski – 37 lat, Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003) oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (2006). W roku 2009 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła. Ukończył również studia MBA (2015). W latach 2004-2008 pracownik Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. Z energetyką związany od ośmiu lat. Od maja 2015 roku do marca 2016 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu ENERGA Kogeneracja Sp. z o.o. Wcześniej w tej firmie pracował na stanowisku Dyrektora ds. Inwestycji/Rozwoju (06.2010 – 05.2015) oraz dyżurnego inżyniera ruchu (05.2008 – 05.2010).