Dni Papieskie 2016

Dni Papieskie 2016

Dni Papieskie 2016 - Dni Papieskie 2016
Urszulanka, siostra Maria Jolanta Gałka, która od 27 lat pracuje jako misjonarka w Argentynie laureatką tegorocznego TUUSA. Nagroda Biskupa Elbląskiego wręczona została podczas Gali XVI Dni Papieskich, która odbyła się w miniony piątek w hali sportowo – widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej.

„Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” to hasło, które  przyświecało tegorocznym Dniom Papieskim. W naszym mieście tradycyjnie już w hali sportowo – widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej odbyła się uroczysta Gala, podczas której po raz dziesiąty wręczona została nagroda Biskupa Elbląskiego "TUUS".


Tegoroczną laureatką została pochodząca z Malborka Urszulanka, siostra Maria Jolanta Gałka, która od 27 lat pracuje jako misjonarka w Argentynie. Statuetkę w imieniu nagrodzonej odebrał brat. W gronie nominowanych do nagrody TUUSA  znaleźli się również: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Elblągu, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi, Halina Uźluk wieloletnia dyrektor elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty oraz Teresa Majewska woluntariuszka Caritas, wieloletnia nauczycielka i pedagog.


- „Po raz szesnasty obchodzimy w naszym mieście Dni Papieskie, które są trwałym śladem naszej pamięci o wielkim rodaku, Honorowym Obywatelu Elbląga – Świętym Janie Pawle II. W tym roku mają one nam uzmysławiać wielką tajemnicę miłosierdzia. Jego przesłanie towarzyszyło całemu pontyfikatowi Jana Pawła II, co wielokrotnie potwierdzał swoją życiową postawą. To przesłanie miłości i miłosierdzia próbował również krzewić wśród ludzi na całym świecie, mówiąc między innymi, że „Potrzebna jest dziś nowa wyobraźnia miłosierdzia, której przejawem będzie nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla cierpiącego i potrzebującego człowieka". Wszyscy nominowani zarówno dziś, jak i w poprzednich latach do nagród TUUS są najlepszym przykładem właśnie takiej miłości do ludzi, solidarności, braterstwa i szlachetności. Serdecznie Państwu gratuluję i dziękuję za Waszą aktywność, życzliwość i dobre serce. Życzę jednocześnie wytrwałości i determinacji w dalszych działaniach na rzecz drugiego człowieka” – podkreślał podczas Gali Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tegoroczną Galę z okazji Dni Papieskich uświetnił koncert Łukasza Zagrobelnego oraz występ zespołu muzycznego i grupy Szalone z  Młodzieżowego Domu Kultury. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie przez artystów ulubionej pieśni  Jana Pawła II  - „Barki”.


Organizatorami i gospodarzami  XVI Dni Papieskich w naszym mieście byli: Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga oraz bp Jacek Jezierski – Biskup Elbląski.

Galeria zdjęć