Elblągiem rządziły dziś dzieci

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Prezydent Witold Wróblewski oddał dziś klucze do miasta najmłodszym mieszkańcom Elbląga. Festyn z mnóstwem atrakcji dla milusińskich po raz pierwszy odbył się na Starym Mieście.

- "Witam Was bardzo serdecznie. Dziś Elbląg jest Wasz. Z okazji Dnia Dziecka chciałbym przekazać wam klucze do miasta i złożyć wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam wiele radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu ciekawych przygód" – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Na najmłodszych elblążan czekało wiele atrakcji. Były konkursy, w których dzieci musiały wykazać się wiedzą o mieście, występy artystyczne, pokazy szczudlarzy, puszczanie baniek mydlanych, czy malowanie twarzy.

Dzieci mogły również wykazać się zdolnościami sprawnościowymi dzięki strefie sportowej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzięki zajęciom przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

Nie lada gratką – szczególnie dla chłopców był pokaz sprzętu służb mundurowych. Dzieci mogły wsiąść do samochodów Straży Miejskiej, straży pożarnej, policji, czy wojska.

Wszystkie maluchy obdarowywane były słodkimi niespodziankami oraz drobnymi upominkami.

Prezent otrzymał również Prezydent Witold Wróblewski. Dzieci z Przedszkola nr 17, które odbierały klucze do miasta przekazały Prezydentowi maskotkę, piękną laurkę o naszym mieście oraz napisany wiersz o Elblągu.

Galeria zdjęć

Festyn z okazji Dnia Dziecka z perspektywy namiotu Straży Miejskiej i Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego: http://www.zarzadzaniekryzysowe.elblag.eu/index.php?id_akt=217