Dzień Strażaka - Pożegnanie Komendanta

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka
Prezydent Witold Wróblewski wziął dziś udział w obchodach Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odbyło się również pożegnanie Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu st. bryg. Tomasza Świniarskiego, który po 27 latach pracy w elbląskiej straży pożegnał się dziś ze służbą.


Dzisiejsza uroczystość była okazją do podziękowania elbląskim strażakom za ich trud i poświęcenie w ratowanie życia i mienia naszych mieszkańców. Tradycyjnie również podczas apelu wręczone zostały nagrody, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie strażackie.

 


- „Wszystkim elbląskim strażakom pragnę przekazać słowa uznania za codzienny trud i poświęcenie. Bycie strażakiem to wielki zaszczyt i niezwykłe wyzwanie - trudna służba, w której naraża się swoje zdrowie i życie. Życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pełnionej służby”– podkreślał w swoim wystąpieniu Prezydent Witold Wróblewski.

Tegoroczny Dzień Strażaka był wyjątkowy dla elbląskich strażaków, ale przede wszystkim dla Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu st. bryg. Tomasza Świniarskiego, który pożegnał się dziś ze służbą. Z elbląską jednostką Tomasz Świniarski był związany od 27 lat: w 1989 roku objął tu stanowisko oficera ds. prewencji. Następnie przez 15 lat pełnił funkcję zastępcy komendanta. Stanowisko komendanta miejskiego PSP w Elblągu piastował od 1 maja 2009 roku.

- „Chciałbym serdecznie podziękować Panu Komendantowi za wszystkie lata pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta, za owocną współpracę z samorządem i za wszelkie działania, które zaowocowały pozyskaniem nowoczesnego sprzętu dla elbląskich strażaków oraz stworzeniem podwalin pod budowę nowej strażnicy” – zaznaczył Prezydent.

Za swoją pracę st. bryg. Tomasz Świniarski odebrał dziś z rąk Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Lisewskiej honorowe wyróżnienie "Za zasługi dla Elbląga".


- „To był dla mnie zaszczyt pracować na rzecz naszego miasta” – mówił wzruszony Komendant Tomasz Świniarski.

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka - Dzień Strażaka