"Nie śmieć, polub swoje miasto"

nie śmieć, polub swoje miasto

nie śmieć, polub swoje miasto - nie śmieć, polub swoje miasto


Departament Urbanistyki i Architektury UM prowadzi konsekwentne działania mające na celu wyeliminowanie procederu nielegalnego umieszczania ulotek reklamowych na terenie Elbląga, w szczególności na słupach oświetleniowych. Przyklejanie ulotek i plakatów za pomocą różnego rodzaju taśm klejących szpeci krajobraz miasta i powoduje trudne do usunięcia ślady po kleju. W chwili obecnej trwa kampania pn. "Nie śmieć, polub swoje miasto", która ma uwrażliwić mieszkańców na negatywne zjawisko nielegalnych reklam.

Pod koniec ubiegłego roku wspólne działania jednostek miejskich, przy udziale lokalnych mediów, doprowadziły do znacznego ograniczenia niepożądanych ulotek w przestrzeni publicznej. W tym roku, w ramach akcji "Nie śmieć, polub swoje miasto", nadal prowadzone będą działania zmierzające do usuwania nielegalnych reklam przez służby miejskie. Dodatkowo rozpoczęła się kampania bilbordowa mająca uświadomić elblążanom wartość przestrzeni publicznej wolnej od śmieci i ulotek na słupach. 

W ramach akcji na terenie miasta rozmieszczonych zostanie osiem bilbordów. W pierwszym etapie przy al. Grunwaldzkiej 97, ul. Królewieckiej 51, ul. Browarnej 22 i Robotniczej 206. Od połowy marca przy ul. Giermków 17 i ul. Zagonowej 14 a także przy zbiegu ul. Ogólnej i Żyrardowskiej. W kwietniu eksponowany będzie bilbord przy zbiegu ul. Fromborskiej i Królewieckiej.

Miasto pozyskało środki na realizację kampanii od sponsora głównego, którym jest Grupa ENERGA - www.energa.pl