Pożegnanie z mundurem

pożegnanie z mundurem

pożegnanie z mundurem - pożegnanie z mundurem
Prezydent Witold Wróblewski uczestniczył dziś w uroczystości pożegnania ze służbą inspektora Marka Osika Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, który odchodzi na emeryturę.


Marek Osik rozpoczął służbę w policji w sierpniu 1988 r. w Elblągu. W mundurze przepracował 27 lat, głównie w Elblągu. Związany był także z komendami policji w Gdańsku, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, a także Centralnym Biurem Śledczym. Od czerwca 2008 roku pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

 

- „W imieniu całej elbląskiej społeczności oraz swoim własnym, dziękuję Panu za dotychczasową współpracę i służbę w Elblągu. Pańskie działania na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji, a także wiedza i zaangażowanie zasługują na uznanie. Kierowana przez Pana od 2008 roku Komenda dobrze służy naszej lokalnej społeczności, stając się ważnym elementem bezpieczeństwa publicznego miasta i regionu. Pragnę podziękować Panu za pełną poświęceń pracę podczas realizacji trudnych zadań, współpracę z innymi służbami działającymi na terenie Elbląg, a także współdziałanie z elbląskim samorządem, które przyczynia się do umocnienia bezpieczeństwa w naszym mieście. Panie Komendancie, jestem wdzięczny za tak skuteczne wypełnienie misji, którą przyszło Panu pełnić. Życzę samych dobrych dni, realizacji planów i zamierzeń, dalszych sukcesów oraz wszystkiego najlepszego w życiu osobistym” – mówił podczas dzisiejszej uroczystości Prezydent Witold Wróblewski

- „Najlepszą ocenę Pana pracy wystawili Panu elblążanie. W ankiecie 90% mieszkańców stwierdza, że czuje się bezpiecznie w swoim mieście” – podkreślał insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji, dziękując insp. Markowi Osikowi za wzorową służbę.

Do czasu powołania nowego szefa elbląskiej policji, jego obowiązki będzie pełnił mł. insp. Robert Muraszko, dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta.