Świąteczne Spotkania Elblążan - co działo się w sobotę?

Świąteczne Spotkania - sobota

Świąteczne Spotkania - sobota - Świąteczne Spotkania - sobota
Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan zdominowany był przez wszelkie odmiany kolęd i pastorałek oraz jarmark świąteczny.

 

Jarmark rozpoczął się jeszcze przed południem. Nowością pomiędzy kramami były w tym roku dania tatarskie i coraz popularniejsza gęsina. Około południa rozpoczęły się występy artystyczne na scenie ustawionej przy skwerze katedralnym. Mieszkańcy usłyszeli różnorodne interpretacje bożonarodzeniowych pieśni w wykonaniu uczniów elbląskich szkół i zespołów działających w mieście. Szczególnymi widzami tych występów byli rodzice małych artystów. Popularnością cieszyła się, rozstawiona obok sceny, Kraina Świętego Mikołaja. To w niej dzieci mogły spotkać się z Mikołajem, zrobić dla niego rysunek, powiedzieć co chcieliby otrzymać pod choinkę, a w nagrodę dostać bilecik na przejazd wenecka karuzelą.

Bardzo spodobał się elblążanom spektakl „Opowieść o Rudolfie” w wykonaniu "Teatru Szczudlarzy - Z Głową w Chmurach". Scena ponowie ożyła, kiedy wszedł na nią zespół BRAThANKI i zaprezentował nie tylko kolędy, ale także swoje największe przeboje.

Sobotnie Świąteczne Spotkania Elblążan - zobacz fotorelację