W gronie najlepszych szpitali w kraju i województwie

szpital

szpital - szpital


„Rzeczpospolita” opublikowała coroczny Ranking Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i Onkologicznych.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu znalazł się w nim na 3. miejscu w województwie warmińsko-mazurskim i na 28. w kraju.

Do rankingu przystąpiło w tym roku 76 polskich szpitali o profilu zabiegowym, wielospecjalistycznym i onkologicznym. Na podstawie bardzo szczegółowej ankiety wypełnianej przez placówki medyczne oceniano m.in. sposób zarządzania szpitalem, jakość opieki medycznej i świadczonych usług, komfort pobytu pacjenta, ale także kwalifikacje personelu, infrastruktura, posiadany sprzęt medyczny czy aktualne certyfikaty.

- Jesteśmy zadowoleni z naszej pozycji w tegorocznym rankingu polskich szpitali – mówi Katarzyna Zygmunt z Sekcji Zarządzania Jakością. – Po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie najlepiej ocenionych szpitali na Warmii i Mazurach a także na naprawdę dobrej pozycji w skali całego kraju. W tym roku wysoko oceniono nas zwłaszcza w obszarze zarządzania placówką i finansów. Dobre noty uzyskaliśmy też w kategorii „Opieka medyczna” i w zarządzaniu jakością.

- Celem strategicznym w zakresie podnoszenia standardów pracy naszego szpitala jest dążenie do osiągnięcia maksymalnej satysfakcji zarówno wśród pacjentów, jak i wśród personelu - dodaje Bożena Ropelewska, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa. - To jest ciągły, bardzo dynamiczny i nigdy niekończący się proces.
 
- Każdy taki ranking to dla nas przede wszystkim znakomity test. Dzięki temu orientujemy się, w czym jesteśmy dobrzy, a nad czym musimy jeszcze popracować – podsumowuje Katarzyna Zygmunt, dodając: - Prawda jest taka, że nad poprawą standardów działalności szpitala w różnych obszarach pracujemy przez okrągły rok. Wkładamy w to bardzo dużo zaangażowania i serca.

Ranking najlepszych polskich szpitali odbywa się od 12 lat. Placówki poddają się bardzo szczegółowej analizie dobrowolnie. Merytorycznej oceny oraz podsumowania wszystkich aspektów działalności równorzędnych sobie placówek medycznych dokonuje krakowskie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.