Między budżetem a budżetem. Prezydent podsumowuje pierwszy rok urzędowania.

podsumowanie roku

podsumowanie roku - podsumowanie roku


Rok po wyborach i zaprzysiężeniu na urząd prezydenta, swoje dotychczasowe osiągnięcia podsumował podczas dzisiejszej konferencji Witold Wróblewski, przedstawił również przyszłoroczne plany.

Budżet 2015, budżet 2016

Prezydent rozpoczął od przedstawienia informacji na temat wykonania tegorocznego budżetu, oszczędności, które zostały wprowadzone i wzmocnienia finansów, poprzez pozyskanie środków zewnętrznych. - Kończący się rok był trudny z uwagi na działania zmierzające do ustabilizowania budżetu, należało podjąć decyzje nie zawsze popularne a zmierzające do ograniczenia wydatków. Z drugiej strony cieszę się, że wiele udało się zrobić i nasze wnioski, które składaliśmy do różnych instytucji zewnętrznych uzyskały dofinansowanie -mówił prezydent i wyliczał dodatkowe, nieplanowane 20 mln zł pozyskane do tegorocznego budżetu.

- W tej chwili trwa procedura przygotowania i uchwalania budżetu na rok 2016 . Zapisaliśmy w nim spłatę długu, po raz pierwszy od dłuższego czasu będzie to budżet bez kredytów i obligacji, zabezpiczyliśmy też środki na wkłady własne a więc nie zamykamy sobie drogi do sięgnięcia po środki unijnie. Będzie to budżet ustabilizowany - opisywał powstający dokumnet prezydent Elbląga

FINANSE, ADMINISTRACJA, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, TRANSPORT, BEZPIECZEŃSTWO, EDUKACJA, PROMOCJA, TURYSTYKA, REKREACJA, MIESZKAŃCY - zobacz prezentację podsumowującą miniony rok prezydenta - PREZENTACJA

Prezydent zakończył konfernecję z dziennikarzami życzeniami świątecznymi i zaproszeniem wszystkich mieszkańców na udziału w Świątecznych Spotkaniach Elblążan.

podsumowanie roku

podsumowanie roku - podsumowanie roku

podsumowanie roku

podsumowanie roku - podsumowanie roku