MOSiR i CSB razem

konferencja

konferencja - konferencja


Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa dotycząca połączenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Centrum Sportowo-Biznesowym.

Prezydent Wróblewski zapowiadał, że będzie dążył do racjonalizacji finansów, nie tylko w Urzędzie, ale także w jednostkach miejskich. Jednym z tych pomysłów jest zmiana w strukturze MOSiR-u i CSB i dostosowanie tych jednostek do nowych potrzeb – mówił wiceprezydent Janusz Nowak – Chcemy, aby Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji został przekształcony z zakładu budżetowego w  jednostkę budżetową i zajmował się tylko tymi zadaniami, które są w jego statucie, jednocześnie dążyć będziemy do połączenia obu organizmów.

MOSir wygenerował na koniec roku stratę w wysokości około 2 mln złotyCH, stąd połączenie obu jednostek powinno być tańsze w funkcjonowaniu i sprzyjać ich efektywności. Nowa jednostka będzie zarządzać obiektami związanymi tylko ze sportem i rekreacją – mówił wiceprezydent Milusz – W wyniku restrukturyzacji ograniczymy zatrudnienie o 14 osób, część z nich odejdzie na emeryturę, pozostałej części, poprzez Urząd Pracy, będziemy się starać pomóc w znalezieniu zatrudnienia – dodał wiceprezydent Milusz

Zobacz: OPTYMALIZACJA KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z ZARZĄDZANIEM OBIEKTAMI SPORTOWYMI