Elbląskie Targi Pracy

Elbląskie Targi Pracy

Elbląskie Targi Pracy - Elbląskie Targi Pracy

W dniu 21 października 2015 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach, odbędzie się kolejna edycja Elbląskich Targów Pracy. Zapraszamy  w godz. od 12.00 do 15.00 do Centrum Sportowo- Biznesowego przy ulicy Grunwaldzkiej 135. Organizatorami targów są Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu.
Pracodawcy przedstawią oferty pracy dla pracowników biurowych i nauczycieli. Zaprezentowane zostaną również oferty  min. z branży budowlanej, stolarskiej, mechanicznej, ubezpieczeniowej, a także przetwórstwa mięsnego.
Bogatą ofertę zatrudnienia przedstawią agencje zatrudnienia z naszego miasta, agencje pracy z terenu Polski, a także z zagranicy. Będą one dysponowały ofertami krajowymi oraz ofertami pracy  w Holandii, Niemczech i  Czechach.
W ramach zbliżających się targów pracy przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie przedstawią oferty pracy z sieci EURES  oraz będą udzielali informacji na temat ofert pracy oraz bezpiecznych warunków życia i pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zagadnienia z zakresu bezpiecznej pracy, realizując jedno z haseł tegorocznego Tygodnia Kariery „ Planuj karierę i pracuj bezpiecznie” przedstawi również Komenda Policji w Elblągu.
Z ofertą edukacyjną przybędą  szkoły ponad gimnazjalne i wyższe oraz jednostki szkolące.
Dla osób zainteresowanych służbą w wojsku informacji udzielać będzie Wojskowa Komenda Uzupełnień.
Obecność na targach zgłosiły również instytucje kierujące swoje działania do grupy osób niepełnosprawnych oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość. Przedstawiciel Urzędu Pracy będzie udzielał informacji bezrobotnym planującym podjąć działalność gospodarczą z udziałem środków finansowych w postaci dotacji z PUP.
Państwowa Inspekcja Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą udzielały informacji w zakresie prawa pracy oraz przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Podczas Targów Pracy zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z obecności doradców klienta –doradców kariery, którzy będą udzielali porad zawodowych i informacji z zakresu pośrednictwa pracy.
Obecnie udział w targach potwierdziło 45 wystawców, oczekujemy na dalsze zgłoszenia.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Elbląskich Targach Pracy, które mogą stać się  okazją i inspiracją do zmiany sytuacji zawodowej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

                                                                                                                       Katarzyna Piasecka
                                                                                                                              PUP Elbląg