Sobotnie Dni Elbląga – drzwi otwarte, miasto otwarte

Dawid Kwiatkowski - Dni Elbląga 2015

Dawid Kwiatkowski - Dni Elbląga 2015 - Dawid Kwiatkowski - Dni Elbląga 2015
Przedpołudniowy program sobotnich  Dni Elbląga zdominowały  tzw. „drzwi otwarte” w elbląskich firmach. Sam Browar w Elblągu odwiedziło ponad tysiąc osób. Jednak najważniejsza, popołudniowa część imprezy odbyła się na Wyspie Spichrzów.

Punktualnie o godz. 19 koncerty zainaugurował ze sceny prezydent Witold Wróblewski – Wczoraj na skwerze katedralnym mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a dziś rozpoczynamy koncerty gwiazd na dużej scenie. Mam nadzieję, że się one Państwu spodobają. Życzę wszystkim elblążanom udanej zabawy – mówił prezydent

18 i 19 lat
I ruszyło. Jako pierwsza wystąpiła osiemnastoletnia Patrycja Nowicka, znana z programu „Must be the music”. Patrycja trafiła przede wszystkim do najmłodszej części publiczności. Wystąpiła z dwiema tancerkami i mimo młodego wieku już pokazała duże możliwości wokalne.

Później na scenę wszedł Dawid Kwiatkowski z zespołem. Drobny 19-letni wokalista od razu przyciągnął pod scenę tłumy młodych fanek. Zaczęli mocno i utrzymali poziom energii i rockowego grania, które wyraźnie sprawia młodym artystom przyjemność. Dawid nie dał się długo namawiać się na bisy, a po koncercie ruszył w tłum i rozdawał autografy.

Cel społeczny
Pomiędzy koncertami w strefie przygotowanej przez Browar w Elblągu promowana była nowa marka elbląskiego piwa. Natomiast na scenie dyrektor Browaru Roman Korzeniowski przekazał prezydentowi Wróblewskiemu symboliczny czek na 10.000 zł, który, tak jak życzyli sobie tego elblążanie w głosowaniu, przeznaczony zostanie na odnowienie fontanny na Placu Słowiańskim.

Mrozu na finał
Ciekawa wizualna oprawa, różnorodne aranżacje, łączenie muzycznych wątków i mocny głos, to znak, że na scenę Dni Elbląga wszedł Mrozu, który od razu złapał dobry kontakt z elbląską publicznością i tak już było do samego końca.

Zachęcamy do obejrzebnia galerii zdjęć z sobotnich Dni Elbląga