Msza polowa w intencji 16 PDZ

Msza Św. polowa w intencji 16 PDZ

Msza Św. polowa w intencji 16 PDZ - Msza Św. polowa w intencji 16 PDZ
Już jutro serdecznie zapraszamy mieszkańców na uroczyste przekazanie ufundowanego przez elbląskie społeczeństwo sztandaru dla 16 PDZ. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Jagiellończyka. Dziś - w przeddzień tego ważnego wydarzenia Prezydent Elbląga Witold Wróblewski  wziął udział w Mszy Św. w intencji żołnierzy 16 PDZ, którą celebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek.


- Jutro będzie bardzo ważny dzień dla 16 PDZ. Nadany sztandar będzie jak czysta karta, którą będziecie zapisywali swoją służbą. Ma nadzieję, że nigdy nie splamicie tego sztandaru i zawsze będziecie działali zgodnie z najwyższymi wartościami, które są na nim wyhaftowane – BÓG, HONOR, OJCZYZNA – podkreślał podczas homilii bp Józef Guzdek.
Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego otrzymał  w podziękowaniu od Dowódcy 16 PDZ gen. dyw. Leszka Surawskiego oraz Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego  miniaturę sztandaru i pamiątkowy ryngraf.
- W imieniu Komitetu Honorowego Ufundowania Sztandaru serdecznie dziękuję Jego Ekscelencji za przyjazd i odprawienie Mszy w przeddzień tak ważnego dla Dywizji, ale i miasta wydarzenia – mówił Prezydent Witold wróblewski.
Po Mszy Św. uroczyście został odsłonięty pamiątkowy obelisk, będący wyrazem pamięci o żołnierzach 16 PDZ, którzy polegli podczas pełnienia służby.