Dni Elbląga w perspektywie sponsorów

konferencja Dni Elbląga 2015

konferencja Dni Elbląga 2015 - konferencja Dni Elbląga 2015
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawciele trzech firm będących sponorami Dni Elbląga wspólnie z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, prezentowali swoje atrakcje, które przygotowali w ramach święta miasta.

 

Zapraszam wszystkich mieszkańców na Dni Elbląga, przed nami szereg atrakacji, przede wszystkim kulturalnych, ale również gospodarczych, będzie też nuta patriotyczna, bo właśnie podczas święta miasta wręczony zostanie sztandar dla 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pragnę goroąco podziękować tym, którzy zaangażowali się w Dni Elbląga. Dziękuję sponsorom, dzięki którym mogliśmy przygotować znacznie szerszy program. Mam nadzieję, że nasze propozycje usatysfakcjonują mieszkańców - mówił prezydent Wróblewski

Browar otwarty dla mieszkańców
O atrakcjach, jakie przygotował elbląski Browar mówił dyrektor tej firmy Roman Korzeniowski - Cieszę się, że po raz kolejny Grupa Żywiec Browar w Elblągu jest sponsorem Dni Elbląga. Zapraszam wszystkich mieszkańców w sobotę od godz. 10 do 13 na drzwi otwarte w naszej firmie, czekać będziemy na Państwa przed bramą. Pokażamy Browar, jego historię, technologię wytwarzania piwa i dokonania zakładu. Nowością będzie gra miejska pn. Zaginiona receptura piwa. Mieszkańcy na siedmiu stacjach będą poznawać kolejne składniki piwa, finał planowany jest przed Specjal Pubem. Zapraszam też do naszej Strefy Marki Specjal na Wyspie Spichrzów, gdzie promować będziemy nowy, niefiltrowany gatunek piwa - mówił dyrektor Browaru

Na cel społeczny
W tym roku chcemy też przeznaczyć fundusze na cel społeczny związany z naszym miastem. To właśnie mieszkańcy wybiorą podczas Dni Elbląga, którą z propozycji dofinansujemy. Czy będzie to odnowienie fontanny na Placu Słowiańskim, czy przygotowanie boiska do piłki plażowej, czy odnowienie ogródka rekreacyjnego. Chcemy, by społeczeństwo Elbląga czuło, że w takiej czy w innej formie pamiętamy o nich - dodał Korzeniowski

Rolę firmy Meble Wójcik w Dniach Elbląga prezentował Piotr Wójcik, jej współwłaściciel - Dni Elbląga to okazja do dobrej zabawy, możliwość pokazania, że jako mieszkańcy jesteśmy jednością. W ubiegłym roku koncert operetkowy na Starym Mieście zebrał pozytywne opinie i dlatego w tym roku nie trzeba nas było długo namawiać na powtórzenie tej formuły. Zapraszamy mieszkańców na swer katedralny, gdzie usłyszymy Elbląską Orkiestrę Kameralną w symfonicznym składzie pod batutą Krzesimira Dębskiego. Muzycy wykonają najpiękniejsze standary muzyki filmowej i operetkowej. Zapraszamy też na nasz dzień otwary w firmie Meble Wójcik, w tym roku pokażemy mieszkańcom naszą nową fabrykę przy ulicy Żuławskiej - mówił Piotr Wójcik

Przekładnie - elbląska specjalność

Swoją ofertę na Dni Elbląga przygotowała też firma FL Smidth Maag Gear, o tych atrkacjach i o samej firmie opowidał jej prezes Włodzimierz Zając - Jesteśmy sukcesorem tradycji elbląskiej fabryki Zamech, która produkowała przekładnie. Odbiorcami naszych produktów jest blisko 60. krajów. Nasze urządzenia pracują m.in. w cementowniach i elektrowniach w wielu cześciach świata. Podczas Dnia Otwartego w naszej firmie pokażemy wszystkie trzy etapy procesu produkcji przekładni. Zapraszam wszystkich mieszkańców a zwłaszcza byłych pracowników firmy Zamech - mówił prezes Zając

Elbląg w formie...

Dni Elbląga, to również moment prezentacji nowego hasła promującego nasze miasto. W tej chwili nowym znakiem graficznym i hasłem wyklejane są miejskie stojaki rowerowe, przygotowany został również nowy folder promujący miasto.

Ruszamy nie tylko z nowym hasłem, w sezonie letnim ruszają też kursy zabytkowego tramwaju, którym, oprócz poniedziałku, będzie można przejechać z Placu Słowiańskiego do Bażantarni (godz. odjazdu 14, 16, 18) lub z Placu Słowiańskiego w kierunku ulicy Saperów (godz. odjazdu 15, 17, 19). Warto jeszcze dodać, że udało nam się pozykać jeszcze jednego artystę który wystapi podczas Dni Elbląga, będzie to Eddy Wata, który zagra w niedzielę na Wyspie Spichrzów - mówiła Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM

 

 

konferencja Dni Elbląga 2015

konferencja Dni Elbląga 2015 - konferencja Dni Elbląga 2015