Świat języka esperanto - wystawa, monodram i lekcje

24 listopada o godz. 17:00 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 odbędzie się wernisaż  wystawy poświęconej 125 rocznicy powstania języka esperantoW ocenie lingwistów esperanto jest językiem niemal dziesięciokrotnie łatwiejszym od wszystkich innych języków, ładniejszym od włoskiego, bardziej eleganckim od francuskiego i precyzyjniejszym od niemieckiego.

 

Język esperanto narodził się w Polsce i jest naszym klejnotem narodowym. Jego twórca, Ludwik Zamenhof (1859-1917) pochodził z Białegostoku, gdzie poza Polakami mieszkali Żydzi, Niemcy i Rosjanie. Spotykane na każdym kroku bariery językowe skłoniły Zamenhofa do stworzenia uniwersalnego klucza do porozumiewania się.

Serdecznie zapraszamy na wystawę a także bezpłatne lekcje Esperanto w 5 dni.

Zajęcia będą prowadzone w kameralnej grupie w Ratuszu Staromiejskim w godz. 17:00 - 19:30 w dniach 25, 26 i 27 listopada oraz 2 i 3 grudnia. W pierwszym dniu kursu, 25 listopada o godz. 17:00 w Sali Ślubów Ratusza Staromiejskiego zostanie wystawiony monodramDoktor Esperanto” autorstwa Mario Migliucci’ego w tłumaczeniu Romana Dobrzyńskiego, a na scenie zobaczymy panią Helenę Biskup.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!