Nie zabierajmy miejsc parkingowych osobom niepełnosprawnym

Nie zabierajmy miejsc parkingowych osobom niepełnosprawnym

Nie zabierajmy miejsc parkingowych osobom niepełnosprawnym - Nie zabierajmy miejsc parkingowych osobom niepełnosprawnym

Od pojazdów budowy przez auta hybrydowe aż do skuterów włącznie... Pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych, nie zabierajmy im miejsc parkingowych, których i tak mają przecież tak mało. W ostatnim tygodniu wielkim zaskoczeniem dla strażników miejskich były pojazdy budowlane zajmujące miejsce dla osób niepełnosprawnych. Kierowca tych pojazdów został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł i 5 punktów karnych, bo właśnie tyle grozi każdemu, kto bez wymaganej karty upoważniającej, parkuje na miejscu dla osób niepełnosprawnych.

Kolejnym zaskoczeniem było dla strażników to jak pod szpitalem przy ul. Królewieckiej na miejscach dla osób niepełnosprawnych, zaparkowała kobieta, która pracuje... jako pielęgniarka. Pani pielęgniarka, która sądziła, że nie zrobiła nic złego, bo przecież nie miała gdzie zaparkować, idąc do pracy, również otrzymała mandat karny w wysokości 500zł i 5 punktów karnych.

Pamiętajmy, że dodatkowo w takich przypadkach dochodzą koszta holowania z rzeczowego miejsca. Ponieważ częścią konsekwencji za powyższe wykroczenie jest również odholowanie pojazdu.

Straż Miejska w Elblągu przestrzega! To wykroczenie będzie surowo karane a o pouczenia w tak skrajnych przypadkach, będzie ciężko.