4.500 podpisów za Rondem „Zamech”

konferencja

konferencja - konferencja

Rondo u zbiegu ulic Teatralnej, Robotniczej i Browarnej już wkrótce może otrzymać oficjalną nazwę Rondo „Zamech”, nawiązując w ten sposób do najbardziej znanego elbląskiego zakładu przemysłowego. O inicjatywie, pod którą zebrano około 4.500 podpisów mieszkańców, mówili dziś podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej oraz Daniel Lewandowski kierownik Biura Konstrukcyjnego Turbin Parowych GE Power.

- Cieszy mnie inicjatywa nadania rondu nazwy „Zamech”. To pomysł całej grupy, bo pod pomysłem podpisało się 4.500 mieszkańców, to bardzo dużo głosów poparcia – rozpoczął prezydent - Dotychczas nazwy rond związane były z naszymi miastami partnerskimi, choć tu właściwie nasze najważniejsze miasta mają już swoje upamiętnienie. Teraz nawiązujemy do naszej najnowszej historii, a przecież wiemy, że większość elblążan miała, bądź ma w rodzinie Zamechowca, pracownika Zakładów ZAMECH – wskazywał prezydent

- Dziękuję za trud związany ze zbieraniem podpisów, już nadałem bieg sprawie, Komisja ds. nazewnictwa pozytywnie zaopiniowała nazwę ZAMECH, a głosowanie powinno odbyć się na kwietniowej sesji Rady Miejskiej - deklarował prezydent

- W styczniu przyjęliśmy uchwałę, że rok 2019 będzie rokiem Pionierów Elbląga, również w styczniu z inicjatywy radnych naszego klubu padła propozycja by rondu turbinowemu nadać nazwę Zamech. Ten zakład był kuźnią kadr menadżerskich w naszym mieście – mówił Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej – Po naszej inicjatywie odezwał się Daniel Lewandowski z GE Power deklarując, że zajmie się zbieraniem podpisów, które wesprą nasz pomysł.

- W tamtym roku obchodziliśmy 70-lecie zakładu, więc nadanie nazwy Zamech dobrze wpisuje się i podsumowuje nasze obchody. GE Power jest kontynuatorem tradycji dawnego Zamechu, jesteśmy odpowiedzialni za historię i pamięć o dokonaniach tego zakładu. Chcemy, aby wraz z przekazanymi dziś podpisami spełnione zostały oczekiwania mieszkańców, a warto dodać, że nazwa Zamech budzi wśród mieszkańców korzystne, pozytywne skojarzenia – mówił Daniel Lewandowski kierownik Biura Konstrukcyjnego Turbin Parowych GE Power

- Mam nadzieję, że jeśli chodzi o naszą Radę, to głosowanie nad nazwą Zamech nie powinno budzić wątpliwości – zakończył prezydent Wróblewski

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja