Elbląg znów będzie stolicą Polski w tańcach standardowych

Elbląg znów będzie stolicą Polski w tańcach standardowych

Elbląg znów będzie stolicą Polski w tańcach standardowych - Elbląg znów będzie stolicą Polski w tańcach standardowych

Przed nami Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych, na które Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza już w ostatni weekend lutego do hali MOS przy ulicy Kościuszki.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych są okazją do zobaczenia zawodów, w których udział bierze wielu utytułowanych tancerzy, ponieważ żeby w nich wystartować należy uzyskać kwalifikację. Oznacza to, że pary muszą spełniać pewne kryteria, a uwzględniane są osiągniecia z całego poprzedniego roku. Tancerze, którzy przyjadą do Elbląga na Mistrzostwa Polski FTS, będą walczyć nie tylko o medale, ale co ważniejsze - o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej, w mistrzostwach świata czy Europy.

- Przyznam, że liczymy na dobre starty zawodników, którzy reprezentować będą nasze miasto, czyli tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu, założyciel klubu i prezes Federacji Tańca Sportowego. – Jestem przekonany, że publiczność, jak zwykle, będzie gorąco dopingować, a atmosfera będzie sprzyjać tanecznej rywalizacji.

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę, 23 lutego o godzinie 14.30. Jako pierwsi zaprezentują się tancerze w kategorii młodzież, następnie dorośli i seniorzy, natomiast rundy finałowe rozpoczną się o godzinie 18.30. Podobnie starty wyglądają w niedzielę, 24 lutego - wówczas na parkiecie rywalizować będą juniorzy, młodzież starsza i seniorzy grupy I i II.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (link do systemu sprzedaży on-line). Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane.