Świąteczny nadchodzi czas

Świąteczny nadchodzi czas

Świąteczny nadchodzi czas - Świąteczny nadchodzi czas

Rozświetlenie miejskiej choinki, Mikołaj ze śnieżynkami, żywe kucyki, występy artystyczne. Tradycyjnie już  6 grudnia - w dzień św. Mikołaja, który jest patronem Elbląga, elblążanie bardzo licznie spotykali się na Starym Mieście, aby wspólnie rozpocząć  magiczny, przedświąteczny czas.

 

- To już taka nasza elbląska tradycja, że 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, rozpoczynamy okres przedświąteczny. Do świąt jeszcze trochę czasu, ale już zapraszamy 15-16 grudnia, na Świąteczne Spotkania Elblążan. Będziemy mogli złożyć sobie życzenia, przełamać się opłatkiem i życzyć sobie wesołych, zdrowych i serdecznych świat. Dzisiaj wspólnie z dziećmi symbolicznie rozświecimy naszą elbląską choinkę -  mówił podczas uroczystości rozświetlenia miejskiej choinki Prezydent Witold Wróblewski.

Oprócz choinki, która ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami i oświetlona jest 10520 punktami świetlnymi LED, elblążanie mogą podziwiać również nową świąteczną dekorację Bramy Targowej.

Rozświetlenie świątecznego drzewka umiliły występy chóru dziecięcego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pod batutą Marty Drózdy – Kulkowskiej. Na Stare Miasto przybyli  również Motomikołaje z Moto Team Elbląg, którzy tego dnia jak co roku odwiedzali chore dzieci w elbląskich szpitalach.

Przed Ratuszem Staromiejskim odbył się kiermasz, na którym można było obejrzeć i kupić wyroby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Lazarus.
Ostatnim punktem uroczystości była msza św. w intencji miasta, która odprawiona została o godz. 18 w katedrze pw. św. Mikołaja.

Tradycyjnie również 6 grudnia elblążanie mogli skorzystać z przejazdów zabytkowym, "mikołajowym" tramwajem.

Galeria zdjęć