Zrównoważony Transport, Dzień bez Samochodu 16-22.09

zkm

zkm - zkm

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował konkurs: „Tydzień z elbląską komunikacją miejską”.

Konkurs będzie trwał od 16 do 22 września i będzie prowadzony na oficjalnym fanpage’u ZKM w Elblągu - link do strony

Codziennie, pomiędzy godziną 7:00 a 15:00 będziemy zadawać jedno pytanie związane z elbląską komunikacją miejską. Pierwsza osoba która polubiła lub polubi (w trakcie trwania konkursu) naszą stronę i udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe zadane w danym dniu, otrzyma bilet 30 – dniowy ważny w strefie miejskiej i podmiejskiej.

Ważne informacje związane z konkursem:
•    podczas trwania konkursu, każdy z uczestników może otrzymać tylko jedną nagrodę;
•    w konkursie mogą brać udział jedynie osoby fizyczne;
•    w konkursie nie mogą brać udziału osoby posiadające fikcyjne konto w serwisie społecznościowym Facebook;
•    w konkursie nie mogą brać udziału instytucje, stowarzyszenia, osoby, które założyły konta w celu prowadzenia różnego rodzaju akcji, hobbystyczne, tematyczne itp.;
•    informacja o zwycięzcy nagrody przewidzianej w danym dniu zostanie podana najpóźniej do godziny 15:00 następnego dnia roboczego.
Pełny tekst regulaminu konkursu: http://zkm.elblag.com.pl/regulamin_konkurs_facebook_wrzesien_2018.pdf

Tradycyjnie, 22 września 2018 podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, ZKM w Elblągu zaprasza wszystkich, na co dzień zmotoryzowanych Elblążan, do skorzystania z komunikacji miejskiej. W tym dniu uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów będzie ważny dowód rejestracyjny samochodu. Co ważne – bezpłatna jazda na dowód rejestracyjny dotyczy nie tylko kierowców, ale również członków ich rodzin.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi cen biletów komunikacji miejskiej w Elblągu, od września (i nie tylko w Dzień bez Samochodu) z ulgowych biletów jednorazowych, mogą także korzystać osoby fizyczne będące właścicielami samochodów osobowych.

Korzystając z tego uprawnienia należy każdorazowo posiadać ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu oraz dokument tożsamości.


Ponadto, na finał ETZT - 22 września 2018, Spółka Tramwaje Elbląskie wspólnie z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza na pokład historycznego wagonu Konstal 5N. Tak jak podczas wakacji, historyczny wagon będzie kursował po trasie pętla Saperów – pętla Marymoncka. Wspomniane kursy będą bezpłatne.

Kierunek i godzina odjazdu:

Plac Słowiański – pętla Marymoncka
• godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku Bażantarni) – ok. 12.00, 14.00, 16.00.
• godz. odjazdów z pętli Marymoncka (w kierunku Placu Słowiańskiego) – ok. 12:50, 14:50, 16:50.

Plac Słowiański -  pętla Saperów
• godz. odjazdów z Placu Słowiańskiego (w kierunku pętli Saperów) -  ok. 13.05, 15.05, 17.05.
• godz. odjazdu z pętli Saperów (w kierunku Placu Słowiańskiego) – ok. 11:50, 13:50, 15:50.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
tel.: 55 230 79 00
www.zkm.elblag.com.pl