Mini Park Nad Jarem

Nad Jarem

Nad Jarem - Nad Jarem

Dobre informacje dla mieszkańców dzielnicy Nad Jarem. Przy ul. Kłoczowskiego rusza budowa Mini Parku. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 r.

 

Polana przy ul. Kłoczowskiego już wkrótce zmieni się w nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Przedsięwzięcie zakłada między innymi budowę ogrodzonego placu zabaw z zestawem sprawnościowym i huśtawkami, siłowni plenerowej, na której będzie można skorzystać z urządzeń typu: biegacz, orbitrek, wahadło, kierownice, czy jeździec. Powstanie tam również tor rowerowy dla dzieci z nawierzchni syntetycznej wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym i górka saneczkowa. Będą też stoły do gry w szachy i chińczyka. Całość dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na odpady i psie odchody oraz stojaki rowerowe.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy kolejnej dzielnicy będą mieli bezpieczne miejsce do rekreacji i wypoczynku. To kolejna inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, dzięki pomysłowości elblążan - podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.  

Inwestycję wykona firma ELZAMBUD, z którą Zarząd Zieleni Miejskiej podpisał już umowę. Koszt realizacji zadania to 355 147,99 zł. Budowa kompleksu ma zostać zakończona do 31 października br.

Nad Jarem

Nad Jarem - Nad Jarem