Elblag w rękach dzieci

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka - Dzień Dziecka

Koncerty, konkursy, zabawy, pokazy sprzętu – to tylko część atrakcji, jakie czekały w piątek na najmłodszych elblążan. Miejski festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na Starym Mieście, które na ten dzień zamieniło się w wielki plac zabaw.

Festyn podzielony był na dwie części. W przedpołudniowej udział wzięły przede wszystkim grupy zorganizowane przedszkolaków.

- „Witam Was bardzo serdecznie. Dziś Elbląg jest Wasz. Z okazji Dnia Dziecka chciałbym złożyć wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam wiele radości, uśmiechu, i spełnienia dziecięcych marzeń" – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Formalnie dzieci przejęły władzę w mieści popołudniu, kiedy to podczas drugiej części festynu Prezydent oficjalnie przekazał uczniom klasy IIId z SP11 klucze do bram miasta.

- „Rządźcie mądrze i sprawiedliwie. Jestem przekonany, że władza została przekazana w dobre ręce” – mówił Witold Wróblewski.

Na najmłodszych elblążan czekało wiele atrakcji. Były konkursy, w których dzieci musiały wykazać się wiedzą o mieście, występy artystyczne, pokazy gołębi pocztowych, puszczanie baniek mydlanych, czy malowanie twarzy.

Dzieci mogły również wykazać się zdolnościami artystycznymi i sprawnościowymi w strefie sportowej i artystycznej.

Nie lada gratką – szczególnie dla chłopców były pokazy sprzętu służb mundurowych oraz wizyta motocyklistów z grupy MOTOTEAM ELBLĄG.

Festyn uświetniły występy artystyczne przedszkolaków oraz zespołów wokalnych, instrumentalnych i tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury. Na zakończenie imprezy przed elbląską publicznością wystąpił zespół 4DREAMERS.

Wszystkie maluchy obdarowywane były słodkimi niespodziankami oraz drobnymi upominkami.

Galeria zdjęć