Dni Elbląga 2018

konferencja Dni Elbląga

konferencja Dni Elbląga - konferencja Dni Elbląga

Margaret, Sarsa, Coma, Bracia, Marta Gałuszewska, czy  Kasia Moś i Elbląska Orkiestra Kameralna to między innymi tych artystów usłyszymy podczas tegorocznych Dni Elbląga. Oprócz koncertów gwiazd dla mieszkańców i turystów przygotowywane są liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. Szczegóły przedsięwzięcia zaprezentowane zostały podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Tradycyjnie w pierwszy weekend wakacyjny, czyli w tym roku 22-24 czerwca zapraszamy na Dni Elbląga Przewidujemy szereg, choć w tym roku formuła zostanie trochę zmieniona z uwagi na to, że mamy rok piłki nożnej i na lodowisku w tym czasie działać będzie również strefa kibica - mówił podczas konferencji Prezydent Witold Wróblewski.

Większość koncertów gwiazd odbędzie się na Wyspie Spichrzów. Część z imprez odbędzie się również na Starym Mieście.

- Startujemy 22 czerwca o godz. 17 koncertem Marty Gałuszewskiej, o godz. 19 wystąpi Margaret. Tego dnia na placu przed katedrą odbędzie się IX Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Na zakończenie pierwszego dnia, o godz. 20.30 na ulicy Stary Rynek zagra Katarzyna Moś z zespołem i Elbląską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Marka Mosia - podkreśla Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W kolejne dni świętowania przed elbląską publicznością wystąpią również: Sarsa, Coma, Bracia, VNM, JD Zel, Fumel. Będzie można wysłuchać również freestylowych  potyczek raperów. Nie zabraknie również imprez towarzyszących, w tym drzwi otwartych elbląskich zakładów pracy. Mowa tu o: Żuławskiej Fabryce Mebli, Browarze w Elblągu, czy firmie GE.

Na organizację tegorocznych Dni Elbląga z budżetu miasta przeznaczone zostanie 360 tys . zł. Reszta środków pochodzić będzie od sponsorów.

- Tegoroczne Dni Elbląga są przedsięwzięciem trudnym. Radni PiS zabrali 570 tys. zł z budżetu na promocję i kulturę, ale dzięki środkom sponsorskim udało nam się zamknąć koszty imprezy w 360 tys. zł. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom głównym – firmie Meble Wójcik oraz producentowi marki Specjal, dzięki którym mogliśmy przygotować dla mieszkańców tak bogaty program  - mówił Prezydent Witold Wróblewski.

- Od wielu lat włączamy się w organizację Dni Elbląga. Nasza firma jako jest sponsorem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i jest nam bardzo miło, że dzięki koncertowi, który odbędzie się pierwszego dnia orkiestra będzie mogła pokazać się szerokiemu gronu mieszkańców. Tradycyjnie już otwieramy także podwoje jednej z naszych fabryk. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby między innymi poznać proces technologiczny produkcji mebli– zaznaczyła Ewelina Wójcik z firmy Meble Wójcik.

Program Dni Elbląga 2018:
 
22.06.2018 piątek
godz. 17.00 koncert Marta Gałuszewska; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 19.00 koncert Margaret; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.30 koncert Kasi Moś z zespołem i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej; scena na ul. Stary Rynek obok Ratusza Staromiejskiego
 
Imprezy towarzyszące:
1.    IX Turniej Miasta Kopernikańskich i Partnerskich  - 11.00 – 16.00 plac przy Katedrze
 
23.06.2018 sobota
godz. 16.00 koncert Sarsa; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 18.00 koncert Bracia; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.00 Battle Elblag – bitwa freestylowa 6 raperów wraz z koncertem ; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 22.00 VNM z zespołem; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 23.30 DJ ZEL; scena na Wyspie Spichrzów
 
Imprezy towarzyszące:
1.    19. Forum Inicjatyw Pozarządowych ul. Stary Rynek godz.: 10:00 - 15:00
2.    Dni otwarte Browaru w Elblągu
3.    Gra terenowa „Śladami Legendy Północy”
4.    Dzień otwarty Meble Wójcik godz. 10-13 – zakład przy ul. Żuławskiej 18
 
24.06.2018 niedziela
godz. 16.00 koncert Fumez; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 18.00 koncert COMA; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.00 Strefa kibica, Lodowisko Helena, mecz Polska - Kolumbia
 
Imprezy towarzyszące:
1.    GE Dni otwarte
2.    Koncert  chóru Redemptoris pt. „Ku Wolności” godz. 17.00, Kościół Matki Bożej Królowej Polski ul. Robotnicza
 
Dodatkowo: wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna, strefa piwna, strefa zabaw

konferencja Dni Elbląga

konferencja Dni Elbląga - konferencja Dni Elbląga

konferencja Dni Elbląga

konferencja Dni Elbląga - konferencja Dni Elbląga