Niższe ceny, konkurencyjna komunikacja

konferencja

konferencja - konferencja

Niższe ceny biletów i groszowa opłata za bilet przesiadkowy w ramach Elbląskiej Karty Miejskiej oraz tańszy bilet okresowy, to główne propozycje zmian w opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Pomysły na tańszą komunikację przedstawiał dziś dziennikarzom prezydent Wróblewski.

- Chcemy, aby komunikacja miejska była bardziej konkurencyjna dla mieszkańców, w tym celu przygotowaliśmy propozycje zmian w cenach biletów. Biorąc pod uwagę to, że mamy już nowy rozkład jazdy, nowe połączenie tramwajowe przez ul. 12 Lutego, dla posiadaczy Elbląskiej Karty Miejskiej przejazd przesiadkowy obniżony zostanie z 40 groszy do 1 gr. To symboliczna opłata, którą zgodnie z prawem musimy utrzymać.

Kolejne propozycje, które przedstawił prezydent, to:

• Obniżenie cen biletów za przejazdy jednorazowe dla użytkowników Elbląskiej Karty Miejskiej o 11,5%, tj. z 2,60 do 2,30 zł
• Obniżenie cen biletów okresowych o ok. 6% - dla przykładu cena biletu okresowego miesięcznego obniżona zostanie z 85 do 80 zł.
• O 20 groszy obniżenie cen zakupu biletu u kierowcy

Ceny biletów papierowych pozostają bez zmian, a koszt obniżki biletów szacowany jest na około 1 mln 150 tys. zł. rocznie, o tyle zmniejszą się przychody ZKM

- W roku 2018 przy wprowadzeniu zmian od 1 lipca, od sezonu wakacyjnego, szacunkowe zmniejszenie wpływów wyniesie ok. 400 tys. zł. To środki, które są w budżecie zabezpieczone – zaznaczył prezydent – Wpłynęła też inicjatywa uchwałodawcza radnych dotycząca jeszcze większych obniżek, poczynione szacunki wskazują, że na wprowadzenie tych propozycji trzeba zabezpieczyć między 1 mln 750 tys. zł a 2 mln zł, a na to pokrycia w budżecie miasta już nie mamy – dodał prezydent.

PROPONOWANY NOWY CENNIK OPŁAT ZA PRZEJAZD KOMUNIKACJĄ