Bezpieczne podwórka - bezpieczniejsi mieszkańcy

debata

debata - debata

Witold Wróblewski prezydent Elbląga wziął dziś udział w otwarciu debaty "Bezpieczni w przestrzeni" pod hasłem "Bezpieczne podwórka". Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół Technicznych wraz z Komendą Miejską Policji.

Celem spotkania w auli elbląskiej PWSZ było ukazanie jak poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej można podnosić bezpieczeństwo mieszkańców. Otwierając konferencję Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych podkreśliła - Ważne, by nasze miasto było bezpieczne, można to osiągnąć poprzez działania partycypacyjne, wielu podmiotów.

- Od kilkunastu lat funkcjonuje w naszym mieście program Bezpieczny Elbląg, który zmienia się i dostosowuje do potrzeb mieszkańców. W ramach tego programu funkcjonuje również zadanie pn. Bezpieczne Przestrzenie, w ramach którego zajmujemy się poprawą bezpieczeństwa w elbląskich przedszkolach, doświetleniem przejść dla pieszych, czy montażem czujników tlenku węgla w budynkach - zaznaczył na początku prezydent Wróblewski. - W zakresie bezpieczeństwa samorząd elbląski współdziała i realizuje zadania ze służbami mundurowymi, szkołami, uczelniami. Wspieramy też elbląską Straż Pożarną i Policję w ich staraniach o powstanie nowych siedzib, pomagamy również bardzo wymiernie poprzez wsparcie w zakupie sprzętu, jak np. wozy i dron dla elbląskiej policji. Cieszę się, że realizujemy tyle różnorodnych zadań, które pomagają w podnoszeniu bezpieczeństwa naszych mieszkańców - dodał prezydent

W pierwszej części debaty dyrektor ZST, pani Hanna Mierzejewska przedstawiła osiągnięcia Szkoły dotyczące aranżacji  różnych przestrzeni na terenie Elbląga. Były to pomysły, które pomogły podnieść poziom bezpieczeństwa i estetykę, m.in. takich miejsc jak podwórka przy przedszkolach, tereny szkolne i parki.

debata

debata - debata

 Quebonafide rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków na jego trasie może być Elbląg. Musimy jednak pokonać w głosowaniu 9 innych miast, ubiegających się o koncert tego wykonawcy. Dzisiaj na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide ruszyło głosowanie. Potrwa do 23 kwietnia. Tam też można na bieżąco śledzić wyniki wyścigu miast. Każdy może zagłosować raz dziennie.  Głosujmy, udostępniajmy informację o akcji i wspólnie wygrajmy koncert jednego z najpopularniejszych wykonawców hiphopowej sceny muzycznej. Trasa Red Bull Music Presents rozpocznie się w czerwcu. Składa się z siedmiu otwartych, bezpłatnych koncertów, granych z dachu muzycznego autobusu. Quebonafide, jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów, decyzję o tym, w których miastach się zatrzyma i zagra koncert, powierza fanom.  Więcej informacji o trasie na https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-music-presents-quebonafide-on-tour Do dzieła!

Quebonafide rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków na jego trasie może być Elbląg. Musimy jednak pokonać w głosowaniu 9 innych miast, ubiegających się o koncert tego wykonawcy. Dzisiaj na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide ruszyło głosowanie. Potrwa do 23 kwietnia. Tam też można na bieżąco śledzić wyniki wyścigu miast. Każdy może zagłosować raz dziennie. Głosujmy, udostępniajmy informację o akcji i wspólnie wygrajmy koncert jednego z najpopularniejszych wykonawców hiphopowej sceny muzycznej. Trasa Red Bull Music Presents rozpocznie się w czerwcu. Składa się z siedmiu otwartych, bezpłatnych koncertów, granych z dachu muzycznego autobusu. Quebonafide, jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów, decyzję o tym, w których miastach się zatrzyma i zagra koncert, powierza fanom. Więcej informacji o trasie na https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-music-presents-quebonafide-on-tour Do dzieła! - Quebonafide rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków na jego trasie może być Elbląg. Musimy jednak pokonać w głosowaniu 9 innych miast, ubiegających się o koncert tego wykonawcy. Dzisiaj na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide ruszyło głosowanie. Potrwa do 23 kwietnia. Tam też można na bieżąco śledzić wyniki wyścigu miast. Każdy może zagłosować raz dziennie. Głosujmy, udostępniajmy informację o akcji i wspólnie wygrajmy koncert jednego z najpopularniejszych wykonawców hiphopowej sceny muzycznej. Trasa Red Bull Music Presents rozpocznie się w czerwcu. Składa się z siedmiu otwartych, bezpłatnych koncertów, granych z dachu muzycznego autobusu. Quebonafide, jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów, decyzję o tym, w których miastach się zatrzyma i zagra koncert, powierza fanom. Więcej informacji o trasie na https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-music-presents-quebonafide-on-tour Do dzieła!

debata

debata - debata

debata

debata - debata