Godzina dla Ziemi WWF w Elblągu. Ratujmy serce Karpat

plakat

plakat - plakat

Elbląg po raz kolejny przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi WWF, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 marca. Tegoroczne hasło Godziny dla Ziemi brzmi "Ratujmy serce Karpat". Nasze miasto solidaryzując się z przesłaniem akcji na pełną godzinę zegarową wyłączy w najbliższą sobotę o godz. 20.30 oświetlenie na kilku ważnych obiektach.

Tego dnia wygaśnie oświetlenie na następujących budynkach:

•    Budynek Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1
•    Budynek Ratusza Staromiejskiego, Stary Rynek 25;
•    Budynek Sądu Okręgowego, Plac Konstytucji 1;
•    Brama Targowa
•    Katedra  Św. Mikołaja

Pełna lista miast biorących udział w akcji dostępna jest tutaj: http://karpaty.wwf.pl/kto-zgasi-swiatlo/

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbywa się pod hasłem "Ratujmy serce Karpat". Puszcza Karpacka, to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzkich. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze drapieżniki - niedźwiedź, wilk, ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie  człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Dlatego WWF Polska opowiada się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń.

Puszcza Karpacka skrywa swoje serce, czyli teren planowanego od lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. Mimo niekwestionowanych walorów przyrodniczych i turystycznych powołanie parku narodowego przeciąga się, a przyroda ulega ciągłej degradacji. Dlatego domagamy się przyspieszenia prac nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego, a podczas marcowej kampanii chcemy uzyskać poparcie tysięcy ludzi w Polsce dla tej idei. Jak do tej pory zebrano 100 tys. podpisów z apelem o utworzenie Parku. Łącznie WWF Polska zamierza zebrać 200 tys. podpisów, po to, aby silny głos społeczny był w końcu usłyszany.

Na stornie sercekarpat.pl wszyscy chętni mogą złożyć podpis pod petycją.