Święto Niepodległości i nasza rocznica

plakat

plakat - plakat

Narodowe Święto Niepodległości... wysłuchamy, pobiegniemy, przemaszerujemy. Elbląskie obchody Święta Niepodległości będą miały dwa akcenty, pierwszy nawiązujący do rocznicy 780-lecia Elbląga, jednak przede wszystkim ten odnoszący się do odzyskania przez Polskę niepodległości 99 lat temu.

10 listopada
Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczystości rozpoczynamy w piątek koncertem "Elbląg dla  Niepodległej", nawiązując też do obchodów 780-lecia miasta, bo to także święto nasze małej ojczyzny. "Elbląg dla Niepodległej", to specjalny koncert z najpiękniejszymi melodiami jakie powstały w Polsce, elblążanie usłyszą pieśni Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, w tym te inspirowane folklorem. Będą również piosenki filmowe, koncert pokaże spectrum naszej kultury muzycznej. Wśród wykonawców znalazł się m.in. Janusz Wawrowski, najbardziej utalentowany skrzypek młodego pokolenia, wspólne aranżacje koncertu przygotowuje Elbląska Orkiestra Kameralna i Hadrian Tabęcki

11 listopada
Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczynamy od godz. 11 w Katedrze pw. Św. Mikołaja Mszą za Ojczyznę. Po Mszy około godz. 11.50 formować będzie się kolumna, która ulicami Stary Rynek, Rycerską, Pocztową, Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną, przejdzie na Plac Jagiellończyka, gdzie odbędą się główne uroczystości patriotyczne.

W ramach Święta odbędzie się już po raz czwarty Bieg Niepodległości, zarejestrowało się do niego 999 osób. Główny bieg odbędzie się na dystansie 10.000 metrów, będzie też bieg towarzyszący na 3333 metrów oraz bieg dla dzieci w wieku do 13 lat, pn. Enduro Kids.

PLAKAT