XVII Dni Papieskie za nami

XVII Dni Papieskie za nami

XVII Dni Papieskie za nami - XVII Dni Papieskie za nami

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS laureatem tegorocznego TUUSA. Nagroda Biskupa Elbląskiego tradycyjnie wręczona została podczas Gali Dni Papieskich, która odbyła się w hali sportowo – widowiskowej MOSiR.

 

„Jan Paweł II – idźmy naprzód z nadzieją” to hasło, które  przyświecało  tegorocznym Dniom Papieskim. W naszym mieście tradycyjnie już odbyła się uroczysta Gala, podczas której po raz jedenasty wręczona została nagroda Biskupa Elbląskiego "TUUS".  Tegorocznym laureatem zostało Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS, które od 1999 roku niesie pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

- „Po raz siedemnasty obchodzimy w naszym mieście Dni Papieskie, które są trwałym śladem naszej pamięci o wielkim rodaku, Honorowym Obywatelu Elbląga – Świętym Janie Pawle II. W tym roku przebiegają one pod hasłem „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Nieprzypadkowo. Wielokrotnie bowiem nasz Wielki Rodak nazywany był świadkiem nadziei. Tak zresztą sam papież przedstawił siebie, występując na forum ONZ w 1995 r. i taki tytuł nosi Jego biografia.Nadzieja była jedną z tajemnic pontyfikatu Jana Pawła II. Przez ponad 26 lat uczył nas, że jest ona ufnym spoglądaniem w przyszłość i konsekwentnym zmierzaniem w jej stronę, udowodnił, że jest mocą człowieka, która pozwala przeżyć cierpienia i przeciwności losu. W licznych pielgrzymkach, w tym również w tych do Polski swoimi działaniami dawał nadzieję na wolność i lepsze życie. Wielokrotnie powtarzał również, że „Miłość jest najdoskonalszym świadectwem, które otwiera człowieka na nadzieję. Służba braciom przemienia życie: ukazuje, że nadzieja i braterstwo są silniejsze od wszelkiej pokusy rozpaczy”. I właśnie te słowa idealnie wpisują się w przesłanie nagród, przyznawanych od jedenastu lat przez Biskupa Elbląskiego. Wszyscy dotychczasowi laureaci nagrody TUUS są bowiem najlepszym przykładem służby wobec innych ludzi. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus, które przed chwilą otrzymało nagrodę od wielu lat wspiera tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Niesie nie tylko pomoc, ale przede wszystkim nadzieję osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Serdecznie Państwu gratuluję i dziękuję za Waszą aktywność, życzliwość i dobre serca, dzięki którym Ci ludzie mają zapewnioną specjalistyczną opiekę i z nadzieją mogą patrzeć w przyszłość. Życzę jednocześnie wytrwałości i determinacji w dalszych działaniach na rzecz drugiego człowieka” – podkreślał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tegoroczną Galę z okazji Dni Papieskich uświetnił koncert Haliny Mlynkovej oraz występ zespołów Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

Organizatorami i gospodarzami XVII Dni Papieskich w naszym mieście byli: Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga oraz bp Jacek Jezierski – Biskup Elbląski.

Galeria zdjęć