Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg

Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg

Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg - Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg

Tradycją jest, że Erwin Vollerthun przyjeżdża do Elbląga. Nie tylko z sentymentu, ale również po to, by wzmacniać dobre relacje polsko-niemieckie. Co roku on i inni jego krajanie wspierają finansowo tutejsze organizacje. Dzisiaj (21 sierpnia) darczyńca odwiedził Fundację Elbląg.


Od lat aktywnie działa na rzecz rodzimych stron swoich rodziców i żony - Elbląga i okolic. W jego działania chętnie włączyli się inni darczyńcy urodzeni jeszcze przed wojną w naszym regionie, którzy później zostali wysiedleni. Jednak ich miłość do rodzinnych stron pozostała.
Sam Erwin Vollerthun wspiera elbląskie organizacje na rzecz odbudowania porozumienia polsko-niemieckiego, któremu poświęca się od lat. Wraz z innymi darczyńcami dotychczas przekazał łącznie ponad 29.000 euro na rzecz różnych tutejszych organizacji. Wśród obdarowanych jest Fundacja Elbląg, Mniejszość Niemiecka i Caritas Elbląg.
W tym roku po raz siedemnasty, w towarzystwie Róży Kańkowskiej (przewodniczącej  Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej), odwiedził Fundację Elbląg. Darowiznę 465 euro wręczył prezesowi, Krzysztofowi Grablewskiemu.

 

Na powyższą sumę składają się datki kilku darczyńców. - "Niestety, kilku darczyńców ubyło, niektórzy zmarli. Inni decydują się na zmianę wspieranej organizacji tzn. jednego roku przekazują darowiznę na rzecz Fundacji Elbląg, a w drugim dla Caritas. Następną przyczyną jest to, że u nas - zapewne i u was, wiele rzeczy podrożało" - mówi Erwin Vollerthun.
To skłania ludzi do większego oszczędzania. Tegorocznymi darczyńcami Fundacji Elbląg są osoby, które wiedzą jak ważne jest budowanie dobrych stosunków i współpracy polsko-niemieckiej: Erwin Vollerthun, Gisela Binding,, Günther Marzelli, Rosemaria Griehl, Otto Zwiebel, Angelika i Ulrik Hergenhahn, Hedwig Neumann, Elfrieda u. Helmut Gehrmann, Dora Wieczorek, Hannelore Engelhardt, Christa Petzold-Beutel, Christel Gisiger.

Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg

Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg - Darczyńca odwiedził Fundację Elbląg

Ania Rzeszot
Fundacja Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego