Co robić latem w mieście

lato

lato - lato

Nie masz pomysłu co robić w wakacje? Spędzając lato w mieście można się dobrze bawić. W każdy weekend zapraszamy na elbląską starówkę. Tam czekają na Was koncerty, pokazy, przedstawienia teatralne, kino pod chmurką, animacje dla dzieci i młodzieży i inne atrakcje.

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do udziału w cyklu imprez pod nazwą „Lato w formie”. W każdą sobotę i niedzielę czekamy na Starym Mieście na elblążan i turystów. Na scenie, która stanie przy katedrze, w każdy weekend zaplanowaliśmy ciekawe koncerty. Mamy nadzieję, że w tym roku przygotowana oferta przypadnie do gustu.

W najbliższą sobotę wystąpi zespół Reegaeside. To ośmioosobowa grupa utalentowanych młodych ludzi poruszający się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside stał się znany dzięki występom w finale 9 edycji programu Must be the music, a także w Telewizji Polskiej w programie O ! Polskie Przeboje.

Z kolei w niedzielę zagra zespół Chemia. Wokalistą tej rokowej formacji jest Mariusz Dyba, zwycięzca najnowszej edycji Idola, który na co dzień mieszka w Ornecie.

Chemia powstała w 2007 roku. Założycielem i liderem grupy jest Wojciech Balczun (gitara elektryczna). W 2015 roku grupa nagrała album Let Me, który realizował Mike Fraser, wcześniej pracujący m.in. z Led Zeppelin, Metallicą, AC/DC czy Aerosmith. Ciekawostka: lider Chemii, Wojciech Balczun, pochodzi z Elbląga. Zamiłowanie do muzyki łączy z pracą… menedżera. Obecnie rockman jest prezesem Kolei Ukraińskich, a wcześniej był m.in. prezesem PKP Cargo i prezesem rady nadzorczej LOT. Początek koncertów – godz. 20.

„Lato w formie” to również animacje i zajęcia warsztatowe – m.in. „Szkicologia”, „Przystanek Starówka”, „Lato pełne smaków”.

„Szkicologia” to cykl warsztatów okołorysunkowych oraz plenerów plastycznych. Zajęcia poprowadzą:
utalentowana malarka Aleksandra Hońko (Absolwentka Wydziału Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych) oraz organizatorka „Szkicologii” - architekt Ada Kotyńska (absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Poznańskiej i Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu). Szczegóły i zapisy na warsztaty: https://www.facebook.com/szkicologia/

W ramach „Przystanku Starówka” zapraszamy całe rodziny przed Ratusz Staromiejski. Tam animatorzy zajmą się dziećmi, a rodzice będą mogli miło spędzić czas przy kawie lub herbacie.

Z kolei „Lato pełne smaków” to propozycja dla osób interesujących się kulinariami przygotowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W Bibliotece Elbląskiej odbędą się spotkania dotyczące przepisów kuchni staropolskiej, mennonickiej, krzyżackiej, regionalnej, zapomnianych potraw i składników. Więcej na: www.bibliotekaelblaska.pl/news/lato-pelne-smakow-zapraszamy.html 

W ofercie wakacyjnej znajduje się również kino pod chmurką. W tym roku odbędzie się pięć seansów: cztery na dziedzińcu Galerii El - 8 i 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia, początek seansu po godz. 21 – i jeden w Parku Modrzewia  - 26 sierpnia początek seansu ok. godz. 20. Szczegóły na: www.facebook.com/LatoWFormie2017/

Serdecznie zapraszamy.