Prezydent podejmuje kolejne działania w celu pozostawienia Dowództwa 16 PDZ w Elblągu

Prezydent podejmuje kolejne działania w celu pozostawienia Dowództwa 16 PDZ w Elblągu

Prezydent podejmuje kolejne działania w celu pozostawienia Dowództwa 16 PDZ w Elblągu - Prezydent podejmuje kolejne działania w celu pozostawienia Dowództwa 16 PDZ w Elblągu
Wczoraj tj. 31 maja odbyła się zwołana na wniosek prezydenta Witolda Wróblewskiego nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której przedłożony został projekt uchwały w sprawie sprzeciwu wobec planu dyslokacji dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Niestety głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowanie w tej sprawie zostało przełożone, do czasu otrzymania z Ministerstwa Obrony Narodowej oficjalnej informacji na temat przyszłości Dowództwa 16 PDZ.

- "Chciałem, byśmy wspólnie z radnymi mówili w tej sprawie jednym głosem. Sytuacja nie jest przesądzona, ale informacje o planach przeniesienia Dowództwa 16 PDZ do nas dochodzą i muszą one budzić niepokój. Do Ministerstwa powinien dotrzeć sygnał, że jesteśmy przeciwni przeniesieniu Dowództwa 16 PDZ, które w Elblągu stacjonuje od 68 lat. Obawiam się, że jak zapadną już ostateczne decyzje będzie za późno na nasze protesty" – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

W związku z powyższym Prezydent podjął działania w tej sprawie i w swoim imieniu przesłał pisma do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszka Surawskiego, w których wyraził swój niepokój w związku z docierającymi do nas informacjami oraz przedstawił argumenty przemawiające za pozostawieniem Dowództwa 16 PDZ w Elblągu.