Elbląskie Targi Pracy i Edukacji za nami

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji - Elbląskie Targi Pracy i Edukacji
Ponad 90 wystawców i 1100 ofert pracy zaprezentowanych zostało podczas Elbląskich Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się wczoraj w  Hali Sportowo – Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej.


Elbląskie Targi Pracy odbywały się po raz 21. Po raz drugi połączone one zostały z Targami Edukacyjnymi, dzięki czemu odwiedzający  mogli zapoznać się zarówno z ofertami pracy, jak również z aktualną ofertą kształcenia elbląskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych oraz pozyskać informacji pomocnych w wyborze dalszego kierunku kształcenia,

 

- "Bardzo się cieszę, że po raz kolejny podczas Targów Pracy i Edukacji w jednym miejscu mogą się spotkać pracodawcy i szkoły wspólnie podejmując temat pozyskiwania kolejnych miejsc pracy. To doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej naszych szkół ponadgimnazjalnych, ale również do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i poznania ich oferty zatrudnienia. Dla mieszkańców najważniejsze jest to, by móc znaleźć zatrudnienia, a dla pracodawców, by znaleźć odpowiednią kadrę, żeby profil prowadzonej przez nich działalności mógł się rozwijać. Przygotowano ponad 1100 ofert pracy. Bardzo dziękuję pracodawcom i cieszę się że się rozwijają i tworzą nowej miejsca pracy” – podkreślał podczas targów Prezydent Witold Wróblewski.

Pracodawcy przedstawili między innymi oferty pracy dla pracowników z branży stolarskiej, mechanicznej, produkcji spożywczej, oferty dla konsultantów, kierowców i przedstawicieli handlowych. Podczas targów zainteresowane osoby mogły również skorzystać z obecności doradców kariery, którzy udzielali porad zawodowych i informacji z zakresu pośrednictwa pracy.
Szkoły natomiast przedstawiły nie tylko kierunki kształcenia, ale także informacje o zasadach rekrutacji, czy ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Organizatorami Targów Pracy i Edukacji byli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Patronat honorowy nad Targami objął Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.


W Elblągu stopa bezrobocia na 28.02.2017 wyniosła 11,8%, to spadek o 1,8% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku, kiedy wynosiło ono 13,6%.

Galeria zdjęć