Kolejne wielkie sportowe emocje za nami

Kolejne wielkie sportowe emocje za nami

Kolejne wielkie sportowe emocje za nami - Kolejne wielkie sportowe emocje za nami
We wtorek zakończył się trwający od 8 kwietnia w naszym mieście Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu, które odbędą się w Słowenii w 2018 roku. Zwyciężyła w nim drużyna Hiszpanii. Elbląg okazał się również szczęśliwy dla Reprezentacji Polski, która wywalczyła możliwość gry w barażach.
Elbląski turniej był jednym z siedmiu turniejów eliminacyjnych. O wyjazd na Mistrzostwa Europy walczyła reprezentacja Polski oraz drużyny Hiszpanii, Serbii i Mołdawii. Każda z drużyn rozegrała po trzy mecze. Faworytami Turnieju była Hiszpania – aktualny Mistrz Europy. I w tu zaskoczenia nie było. Hiszpanie zwyciężyli Turniej i uzyskali bezpośredni awans do Mistrzostw Europy. Drugie miejsce w Turnieju zdobyła reprezentacja Serbii, która zagra w barażach. Elbląg okazał się również szczęśliwy dla Biało – Czerwonych. We wtorkowym meczu, po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji Polacy zremisowali z Hiszpanią 1:1. Dzięki temu również – jako najlepsza trzecia drużyna wszystkich 7 grup, zagrają o wyjazd na Mistrzostwa Europy w Słowenii.
Europejski Turniej był czasem wspaniałych sportowych emocji. Słowa uznania należą się organizatorom i kibicom, którzy wspaniale dopingowali Polaków. Elbląg po raz kolejny udowodnił, że potrafi organizować imprezy najwyższej rangi.

Galeria zdjęć