Ulotkowy spam. Jak zmienić postawę firm?

nie śmieć, polub swoje miasto

nie śmieć, polub swoje miasto - nie śmieć, polub swoje miasto

Nielegalnie rozklejane ulotki na słupach są na terenie Elbląga prawdziwą plagą. Zjawisko to zwalczają urzędnicy, Straż Miejska i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Jednym ze sposobów jest bezpośrednie dotarcie do firm, które w ten sposób się reklamują, pokazanie ulotek usuniętych ze słupów, a także poinformowanie o możliwych sankcjach karnych za zaśmiecanie miasta oraz nakłonienie przedstawicieli firm do usunięcia tego typu reklam.

Dziś przed południem patrol Straży Miejskiej wraz z Romanem Smoleńskim, który w Urzędzie Miejskim piastuje stanowisko ds. estetyzacji miasta udali się do jednej z firm finansowych, której ulotki nielegalnie rozklejone zostały na słupach oświetleniowych.

W trakcie rozmowy przedstawiciel firmy poinformował, że jego ulotki rozklejane są w sposób legalny, na przystankach komunikacji i słupach ogłoszeniowych, i za odpowiednią opłatą. Firma korzysta z usług innego podmiotu zajmującego się rozklejaniem ulotek i wyraźnie wskazuje żeby nie naklejać ich na słupach oświetleniowych. Przedstawiciel firmy poinformował równocześnie, że nie jest w stanie dopilnować wszystkich osób rozklejających i może zdarzyć się sytuacja, że reklamy znajdą się w nieodpowiednim miejscu. Jednak to właśnie ulotki tej firmy można było zobaczyć w ostatnim czasie w miejscach niedozwolonych. Podobnie jest z innymi tego typu firmami działającymi w Elblągu i reklamującymi usługi finansowe.

Strażnicy Miejscy poinformowali przedstawiciela firmy o mandatach, jakie grożą za zaśmiecanie miasta. Natomiast na propozycję usunięcia dobrowolnie ulotek firma zadeklarowała, że zrobi to w ciągu najbliższych dni. Patrol Straży Miejskiej zapowiedział kontrolę tej deklaracji.

To kolejne już działanie, które ma zwiększyć świadomość mieszkańców dotyczących estetyki miasta, jak i samych firm chcących reklamować się na terenie Elbląga. Wcześniej prowadzone były akcje informacyjne pod hasłami "Nie śmieć, polub swoje miasto" i "Spam na ulicach szkodzi Twojemu miastu".

ulotki na słupach

ulotki na słupach - ulotki na słupach