Radosna Niepodległość - bieg, przemarsz i koncerty

plakat

plakat - plakat


Rekordowa liczba blisko 600 zawodników stanie na starcie tegorocznego Biegu Niepodległości. Organizatorzy liczą również na wysoką frekwencję podczas przedpołudniowych obchodów 11 Listopada. W tym roku, po raz pierwszy, zwieńczeniem uroczystości będzie koncert pt. Radosna Niepodległość.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną o godz. 9.00 mszą św. w katedrze pw. św. Mikołaja. Po niej elblążanie – tradycyjnie niosąc 50-metrową flagę – przejdą ulicami miasta na pl. Jagiellończyka. Tam odbędą się główne uroczystości patriotyczne oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy wszystkich do kibicowania w Biegu Niepodległości. Rywalizacja będzie odbywać się w kilku konkurencjach: bieg główny na 10 km, trzyosobowe sztafety (3 razy 3333 m) i bieg towarzyszący (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 lutego i Teatralną. W tegorocznym Biegu Niepodległości w Elblągu może wziąć udział rekordowa liczba nawet 600 zawodników.

11 listopada odbędzie się także rywalizacja dla najmłodszych, czyli I Mały bieg Niepodległości Enduro Kid, który organizują wspólnie SP nr 16, MOSiR, Urząd Miejski oraz MOS i Labosport. Zawody rozpoczną się już od godz.10.30, a dzieci pobiegną na odcinkach od 50 do 300m.

Zakończeniem tegorocznych obchodów 11 Listopada będzie koncert Radosna Niepodległość. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej o godz. 17 wystąpi Chór Cantata i elbląska Orkiestra Wojskowa. Artyści zaprezentują na scenie 15 utworów – w tym 5 aranżacji przygotowanych specjalnie na obchody Święta Niepodległości. W trakcie koncertu wystąpi także młodzież z sekcji recytatorskiej Młodzieżowego Domu Kultury.

Na uroczystość zapraszają Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej

Program obchodów:
• 9:00 - Msza św. w katedrze p.w. św. Mikołaja
• po Mszy św. wspólny przemarsz ulicami Elbląga
• uroczystości patriotyczne na Placu Jagiellończyka oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury
• 13:00 - Bieg Niepodległości
• 17:00 – koncert Radosna Niepodległość