Muzyka dla ucha Malucha

dzieci

dzieci - dzieci


Elbląska Orkiestra Kameralna od kwietnia br. realizuje program edukacyjny „Muzyka dla ucha Malucha". 7 listopada o godz. 9:00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu pt. „Fantazja Filmowa”.

Tym razem usłyszymy muzykę filmową, a także piosenki ze znanych bajek tj. „Porwanie Baltazara Gąbki", „Zaczarowany ołówek", „Koziołek Matołek". Wykonywać ją będzie znakomity kompozytor i pianista Hadrian Filip Tabęcki; Jeremi Tabęcki (11 lat), który będzie grał na klarnecie oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Koncert poprowadzi aktor Cezary Nowak.  

Ideą projektu „Muzyka dla ucha Malucha" jest edukacja artystyczna dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Do udziału w wydarzeniach  zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi, ze świetlic środowiskowych oraz wychowanków domów dziecka. Projekt zakłada realizację koncertów edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym, zawierających działania z zakresu muzyki, śpiewu, tańca, plastyki.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.