JULIA BISTUŁA "PROJEKT - BIOGRAFIA. POWRÓT Z ARCHANGIELSKA" Finisaż wystawy

fot

fot - fot


Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na finisaż wystawy reportażowej Julii Bistuły: „Projekt – biografia: Powrót z Archangielska (Арха́нгельск)”, połączony z promocją katalogu i koncertem, który odbędzie się 30 września 2016 roku o godz. 18.00.

W trakcie finisażu będzie okazja jeszcze raz obejrzeć 15 osobistych stacji drogi krzyżowej, składających się z bardzo osobistych obiektów-relikwii, wykonanych przez artystkę, odnoszących się do tragicznego wypadku, w którym zginął ojciec artystki, a ona sama doznała bardzo poważnych i trwałych obrażeń ciała.

Finisaż jest połączony z promocją katalogu, towarzyszącego wystawie, który premierę będzie miał właśnie tego wieczora.
Spotkanie poprowadzi kuratorka wystawy – Karina Dzieweczyńska.

Po spotkaniu zapraszamy na koncert muzyki improwizowanej duetu MINERAL DUO. Zagrają Iwona Jędruch i Jakub Kasznia. Iwona Jędruch – gongi, skrzypce, misy dźwiękowe, śpiew przez muszlę; Jakub Kasznia – trąbka, elektronika.

Podstawową zasadą organizacji materii dźwiękowej duetu jest przejrzystość, a nawet krystaliczność brzmienia. Stanowi to dla muzyków bazę do poszukiwań dopełniających, poprzez uzyskiwanie wartości sonorystycznych dźwięku, wydobywanego zarówno akustycznie, jak też elektronicznie. Wszystko to pozwala budować niezwykłe przebiegi napięć i rozładowań emocjonalnych w naszej muzyce.

Wstęp wolny.

fot

fot - fot