Wyprawa w czasie na koniec lata

mah

mah - mah


Koniec lata nie musi być ponury. Pierwszy weekend jesieni urozmaicić może piknik z okazji Światowego Dnia Turystyki organizowany przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. W tym roku na zakończenie sezonu będzie można odbyć wyprawę w czasie.

Piknik już w najbliższą sobotę 24. września, w godzinach 12.00 – 16.00, na terenie elbląskiego Muzeum. W czasie imprezy będzie można skorzystać z wielu atrakcji dostępnych na dziedzińcu. Wśród nich między innymi pokaz walk w wykonaniu Elbląskiej Szkoły Fechtunku „Fortis”, prezentacja machiny oblężniczej, pokaz lotów ptaków drapieżnych, a także pokaz ogniowy. Prezentacje będą przeplatane krótkimi wykładami - pracownicy Muzeum opowiedzą o złotej erze komiksów oraz o rapierach z muzealnych zbiorów, a zaproszeni podróżnicy o wyprawie przez kraje Ameryki Łacińskiej. Firma theConstruct zaprezentuje stworzony we współpracy z Muzeum wirtualny spacer po legendarnej osadzie Truso, do której będzie można zajrzeć zakładając specjalne gogle.

Przez cały czas trwania pikniku będzie można zwiedzać muzealne wystawy lub włączyć się w budowę makiety elbląskiej Starówki. Chętni opuszczą imprezę z wyjątkową ozdobą – zmywalnym tatuażem inspirowanym sztuką wikingów.

PIKNIK RODZINNY -PROGRAM

Wstęp na piknik oraz wszystkie atrakcje będą bezpłatne.


Agnieszka Sławińska
Kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
tel. +48 232 72 73 (w. 39), +48 503 642 136
e-mail: a.słTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

mah

mah - mah

mah

mah - mah

mah

mah - mah

mah

mah - mah