Duch teatru - przestrzeń Muzeum

plakat

plakat - plakat


W sobotę 10. września, w godzinach 20.00-22.00, Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie  projekt społeczny i edukacyjny oraz najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz wspólnych korzeni kultury europejskiej. Tegoroczne Dni obchodzone są pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Zatem 10. września z  przestrzenią zabytkowego dziedzińca muzeum spotka się duch dramatu i poezji romantycznej. Gwarancję dobrej zabawy i ciekawych doznań stanowi oryginalny scenariusz wykorzystujący „duchowe” fragmenty Dziadów, Balladyny, Romea i Julii, wzbogacony nutą humoru i współczesnym tłem muzycznym. Początek około godzinnego spektaklu o 20.30, wstęp bezpłatny.

Przez cały czas trwania imprezy będą dostępne dla zwiedzających ekspozycje w budynku Podzamcza, czyli: „Truso – legenda Bałtyku”, „Świadectwa. Historia w twarzach, twarze historii” i „Elbląg Reconditus”.

Europejskie Dni Dziedzictwa potrwają jeszcze przez 2 kolejne weekendy. W ramach obchodów Muzeum oferuje wszystkim chętnym bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w dniach: 10, 11, 17, 18, 24, 25 września 2016 r., o godz. 12.00.

Agnieszka Sławińska
Kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

tel. +48 232 72 73 (w. 39), +48 503 642 136
e-mail: a.słTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.