XIX LETNI SALON MUZYCZNY BAŻANTARNIA

Już w niedzielę, 31 lipca o godz. 17:00 , w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego, zagra w Bażantarni ,,Trio Ambassador”.plakat

plakat - plakat


Zespół  tworzą Momir Novakovic (serbski akordeonista), Maristella Patuzzi (szwajcarsko-włoska skrzypaczka) i Barbara Misiewicz (elbląska wiolonczelistka). To troje młodych ludzi, którzy poznali się podczas studiów w Conservatorio della Svizzera italiana w Lugano.

Pomysł tego niekonwencjonalnego doboru instrumentów umożliwia proponowanie publiczności bardzo różnorodnej muzyki od klasycznej do lekkiej, od Bacha do Piazzolli, poprzez Szostakowicza i Gubaidulinę, a także od opery do ścieżek filmowych ważnych dzieł kina, a także muzyki folklorystycznej.

W niedzielnym koncercie wysłuchamy zarówno sonatę a-moll Tomaso Albinoniego, “Lato” Antonio Vivaldiego jak i kompozycje własne czy ludowe rytmy bałkańskie. Na widzów czeka również konkurs - niespodzianka związany z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego.  

Wstęp wolny.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski objął patronatem honorowym Letni Salon Muzyczny, projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.