„Żuławy kminkiem pachnące”

kminek

kminek - kminek


W czwartek 28 lipca w ramach wakacyjnego cyklu „Zielone lato w bibliotece” przewodnik PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej Leszek Marcinkowski opowie o historii i walorach przyrodniczych Żuław, gdzie m.in. uprawia się kminek. Wstęp wolny.

Czy wiecie, że kminek - bardzo popularna roślina przyprawowa i lecznica, uprawiana jest m.in. na Żuławach Wiślanych? O innych „żuławskich” ciekawostkach podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu „Zielone lata w bibliotece” opowie znany i lubiany przez elblążan przewodnik PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej Leszek Marcinkowski.

Żuławy to nie tylko zabytki kultury materialnej, jak domy podcieniowe, holenderskie, budowle hydrotechniczne czy też całe układy urbanistyczne. Ale także to co nas otacza dookoła, czyli wszechobecna zieleń żuławskich polderów, pól, rzeki pamiętające początki Żuław, nawet jezioro, będące reliktem dawnej zatoki morskiej. Bywa i tak, że Żuławy pachną nietypowo ... kminkiem, "malowane" są błękitem chabrów, czerwienią maków w złocistych łanach zbóż./Leszek Marcinkowski

„Zielone lato w bibliotece” to propozycja cyklu spotkań dla seniorów, które w okresie wakacyjnym w każdy czwartek (od godz. 11.00) odbywają się na bibliotecznym dziedzińcu przy ul. św. Ducha 3-7 (w razie niepogody w Dziale Zbiorów Audiowizualnych). Tradycyjnie, na każdym spotkaniu częstujemy ziołowymi herbatkami.

Jednocześnie informujemy, że w każdy czwartek w godzinach od 11.00 do 14.00 w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Biblioteki Elbląskiej dyżur pełni członek Elbląskiej Rady Seniorów (dyżurny numer telefonu:  55 625 60 20).   

Więcej informacji:   
Dział Zbiorów Audiowizualnych   
tel. (55) 6256019/20   
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.