„Biblioteczne podwórko” w Parku Kajki

plakat

plakat - plakat


W sobotę 23 lipca w godz. 15.00-18.00 zapraszamy do Parku Kajki na drugie spotkanie w ramach letniego cyklu przygotowanego przez Bibliotekę Elbląską dla dzieci i ich rodziców/opiekunów pod hasłem „Biblioteczne podwórka”. W programie m.in. spektakl lalkowy pt. „Przygody Koziołka Matołka” teatru objazdowego VAŠKA  z Torunia, czytanie bajek, gry i zabawy. Wstęp wolny.

W programie:

-„Przygody Koziołka Matołka” teatru objazdowego VAŠKA – to spektakl lalkowy stworzony na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Spośród wielu przygód, które przeżył Koziołek Matołek w poszukiwaniu Pacanowa, autorzy spektaklu wybrali te, które pokazują odwagę, dobroć, mądrość oraz życzliwość wobec ludzi. Tytułowy bohater mimo swojego niezbyt pochlebnego imienia, wykazuje się sprytem i pomysłowością, co wprowadza widza w dobry humor. Publiczność chętnie poddaje się pogodnemu nastrojowi, a optymizm Koziołka zyskuje mu wiele sympatii i ciepła zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów spektaklu. Perypetie niesfornego Koziołka jednocześnie uczą i bawią.

Teatr VAŠKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali, bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia, prawdziwe historie.

  • czytanie bajek
  • zajęcia plastyczne
  • zabawy ruchowe
  • łamigłówki logiczne

Kolejne „Biblioteczne podwórka”: 13 sierpnia (Park Traugutta) i 10 września (Osiedle „Nad Jarem”). W programie spotkań: spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, zabawy podwórkowe i inne atrakcje.

Więcej informacji o najbliższym „Bibliotecznym podwórku”:
Filia nr 7
ul. Hetmańska 16/20
tel. (55) 611 00 66
oraz
Filia nr 3
ul. Piłsudskiego 17
tel. (55) 625 60 85/86